Lijn 12 Hengelo, Groot Driene - Ziekenhuisgroep Twente
Buslijn 12 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Regio Twente |
Lijnsoort | Stadsbus |
Formule | Twents |
Materieel | VDL Berkhof Citea, Mercedes-Benz Sprinter |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 12 rijdt van de wijk Groot-Driene naar het station en Streekziekenhuis Midden-Twente.
Route
Halte | ||
Hengelo, Sportlaan Driene | ||
Hengelo, Paganinistraat | ||
Hengelo, Griegstraat | ||
↓ | Hengelo, Station Oost | |
Hengelo, Kasbah | ||
Hengelo, Boomgaard | ||
Hengelo, Staringstraat | ||
Hengelo, 't Swafert | ||
Hengelo, Willem de Merodestraat | ||
Hengelo, Winkelcentrum Groot Driene | ||
Hengelo, Jan Prinsstraat | ||
Hengelo, Rhijnvis Feithstraat | ||
Hengelo, Van Koetsveldstraat | ||
Hengelo, Klaverstraat | ||
Hengelo, Grundellaan | ||
Hengelo, Station | ||
Hengelo, Willem de Clerqstraat | ||
Hengelo, Meijersweg | ||
Hengelo, Zernikestraat | ||
Hengelo, Industriestraat | ||
Hengelo, Babcockstraat | ||
Hengelo, Laurastraat | ||
Hengelo, Gezinastraat | ||
Hengelo, Catharinastraat | ||
Hengelo, Krabbenbosplein | ||
Hengelo, Nijverheidsstraat | ||
Hengelo, Louisestraat | ||
Hengelo, Narcisstraat | ||
Hengelo, De Brink | ||
Hengelo, Mitchamplein | ||
Hengelo, Balistraat | ||
Hengelo, Sabastraat | ||
Hengelo, Steenmeijerstraat | ||
Hengelo, Twickelcollege | ||
Hengelo, Pasteurstraat | ||
Hengelo, Sabina Klinkhamerweg | ||
Hengelo, Aletta Jacobslaan | ||
Hengelo, ZGT Hoofdingang |
Dienstregeling
- Op zaterdag en zondag wordt er 1x/uur het hele traject gereden en 1x/uur het traject Hengelo Station - ZGT Hoofdingang.
- Op koopzondag tussen 12.00 en 17.00 wordt lijn 12 met een standaard-stadsbus (VDL Berkhof Citea) gereden.
Geschiedenis
Op 16 juli 2000 werd de stadsdienst van Hengelo geherstructureerd. Het traject van de lijnen 10 en 11 door Groot-Driene werden samen met het deel van lijn 12 naar de Nijverheid samengevoegd tot een nieuwe lijn 12 tussen de Nijverheid, Station en Groot Driene.
In de dienstregeling 2000/2001 werd op maandag t/m zaterdag tot ongeveer 20.30 2x/uur het hele traject gereden. In de late avonduren (ook op zondag) werd 2x/uur gereden tussen Groot Driene en het Station. Op zondag overdag reed de bus niet.
In de dienstregeling 2003 werd niet meer op zondagavond gereden.
Vanaf 11 december 2005 ging de lijn ook op zondag overdag 1x/uur rijden.
M.i.v. 9 december 2012 rijdt lijn 12 weer haar gehele route via Nijverheid, Ziekenhuis en Woolder Es. Het lusje in de Woolder Es wordt wel andersom gereden dan men gewend is, dit heeft te maken met de doorsteek vanaf de Deldenerstraat.
Op 8 december 2013 nam Syntus het busvervoer in Twente over ten koste van Connexxion. Op zaterdag en zondag werd er nog maar 1x/uur het hele traject gereden en 1x/uur het traject Hengelo Station - ZGT Hoofdingang.