Lijn 66 Holwert Veerdam - Leeuwarden Station
Snelbuslijn 66 | |
Vervoerder(s) | Arriva |
Concessie | Noord- en Zuidwest-Fryslân en Schiermonnikoog |
Lijnsoort | Snelbus |
Formule | Frysk Ferfier |
Materieel | VDL Citea XLE, MAN Lion's City G CNG |
Frequenties
| |
Spits | 1x/(2) uur |
Dal | 1x/(2) uur |
Avond | 1x/(2) uur (tot 21:30 uur) |
Zaterdag | 1x/(2) uur |
Zondag | 1x/(2) uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 66 is de rechtstreekse buslijn van Holwerd naar Leeuwarden.
Dienstregeling
- Deze lijn is voornamelijk bedoeld voor de aan- en afvoer van passagiers van de veerboot van/naar Ameland. De tijden van lijn 66 zijn afgestemd op de boottijden. Als de boot met vertraging aankomt te Holwerd, zal lijn 66 op de boot blijven wachten. Bij extra afvaarten rijdt er een extra rit op lijn 66.
- Op zaterdag stopt zowel naar Leeuwarden als Holwerd de eerste rit extra in de kernen langs de Provincialeweg tussen Holwerd en Leeuwarden. Op zondag geldt dit voor de eerste rit naar Holwerd.
- Deze buslijn wordt uitgevoerd met een vaste bus: Arriva 8691, een VDL Citea XLE. Op de drukste momenten worden extra ritten gereden. Hiervoor wordt materieel ingezet dat op dat moment beschikbaar is.
Route
Halte | ||
35px | Holwerd, Veerdam | |
Holwerd, Holwerd Provincialeweg | ||
Blije, Blije Provincialeweg | ||
Blije, Ferwerterrijp | ||
Ferwert, Ferwert Provincialeweg | ||
Marrum, Marrum Provincialeweg | ||
Hallum, Hallum Provincialeweg | ||
Hijum, Hijum Provincialeweg | ||
Feinsum, Feinsum | ||
Koarnjum, Weg naar Koarnjum | ||
Jelsum, Jelsum | ||
Jelsum, Vijverzathe | ||
Leeuwarden, Vliegveld | ||
Leeuwarden, De Bontekoe | ||
Leeuwarden, Sint Bonifatiuspark | ||
Leeuwarden, Hoek Spanjaardslaan | ||
Leeuwarden, Harlingersingel | ||
Leeuwarden, Harmonie | ||
Leeuwarden, Zaailand | ||
Leeuwarden, Busstation |
Geschiedenis
De lijn vindt z'n oorsprong bij de FRAM en kwam via de VEONN, NoordNed en Connexxion uiteindelijk terecht bij Arriva.
De dienstregeling bleef bij de vervoerders veelal ongewijzigd (op enkele verschuivingen na). De lijn reed gemiddeld een 2-uursdienst met toegevoegde ritten in de spitsuren.
Op 9 december 2012 ging de volgende concessie Noord- en Zuidwest-Fryslân van start, nieuw hierbij was dat de concessies Schiermonnikoog en Stadsvervoer Leeuwarden toegevoegd waren. Na de aanbestedingsperiode kwam Arriva als winnaar uit de bus. De route en dienstregeling bleven vrijwel ongewijzigd gehandhaafd.