Lijn 159 Someren Kerkstraat - Weert Station NS
Voormalige buslijn 159 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | SRE De Peel |
Lijnsoort | buurtbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 5 september 2004 t/m 7 januari 2006 |
Voorganger(s) | 166 |
Opvolger(s) | 459 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/2 uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 159 is een voormalige buurtbus van Someren, via Someren-Eind, Nederweert, Molenakker en Biest naar Weert. Deze lijn behoorde tot de concessie Samenwerkingsverband Regio Eindhoven en werd gereden door vrijwilligers in opdracht van Hermes. Lijn 159 reed vier ritten per richting.
Dit traject was in het verleden onderdeel van lijn 26 van Asten/Someren naar Weert van Zuidooster en later van lijn 26 Helmond - Weert van Hermes. Lijn 26 werd geschrapt op 14 december 2003. Het traject Someren - Weert werd voortaan gereden door de nieuwe buurtbus 166 welke doorreed naar Heeze als vervanging voor lijn 20.
Op 5 september 2004 wijzigde de route van lijn 166 naar Asten - Geldrop zodat er weer een verbinding was tussen Asten - Someren - Heeze en Geldrop zoals in tijden van lijn 20. Het traject Someren - Weert werd ondergebracht bij de nieuwe buurtbus 159.[1][2]
Deze lijn is per 8 januari 2006 omgenummerd naar 459. Hierbij werd de route van Nederweert naar Weert aangepast.
Route
Halte | ||
Someren, Kerkstraat | ||
Someren, Keizerstraat | ||
Someren, Kievitstraat | ||
Someren-Eind, Braamstraat | ||
Someren-Eind, Nieuwendijk | ||
Someren-Eind, Sluis 12 | ||
Nederweert, Schoolstraat | ||
Nederweert, De Pinnenhof | ||
Nederweert, Loverstraat | ||
Nederweert, Gemeentehuis | ||
Nederweert, Lindenstraat | ||
Molenakker, Ringbaan Oost | ||
Biest, Graafschap Hornelaan | ||
Weert, Vogelsbleek/Ziekenhuis | ||
Weert, Emmasingel/Maaspoort | ||
Weert, Driesveldlaan | ||
Weert, Station NS |
Bronnen, noten en/of referenties: |