Lijn 17 Amsterdam, Osdorpplein - Centraal Station (1988-2001)
Voormalige tramlijn 17 | |
Vervoerder(s) | GVB |
Regio | Amsterdam |
Lijnsoort | Tramlijn |
Lijnlogo | |
Materieel | 1G-7G, 8G, 9G/10G, 12G |
Periode | 11 september 1988 t/m 7 december 2001 |
Voorganger(s) | 17 |
Opvolger(s) | 17 |
Frequenties
| |
Spits | 6x/uur |
Dal | 6x/uur |
Avond | 4x/uur |
Zaterdag | 7x/uur |
Zondag | 6x/uur |
Lijn 17 in Amsterdam reed van het Osdorpplein via Slotervaart, station Lelylaan, Oud-West, de Elandsgracht en de Dam naar het Centraal Station.
Route
Het is niet altijd duidelijk waar vroeger haltes geweest zijn en hoe die heetten, daardoor kan onderstaand overzicht onjuistheden bevatten
Halte | ||
Amsterdam, Osdorpplein | ||
Amsterdam, Stadsdeelkantoor Osdorp | ||
Amsterdam, Ruimzicht | ||
Amsterdam, Meer en Vaart | ||
Amsterdam, Piet Wiedijkstraat | ||
Amsterdam, Johan Huizingalaan | ||
Amsterdam, Station Lelylaan | ||
Amsterdam, Derkinderenstraat | ||
Amsterdam, Surinameplein | ||
Amsterdam, Hoofdweg | ||
Amsterdam, Corantijnstraat | ||
Amsterdam, Postjesweg | ||
Amsterdam, Witte de Withstraat | ||
Amsterdam, Jan Pieter Heijestraat | ||
Amsterdam, Ten Katestraat | ||
Amsterdam, Bilderdijkstraat | ||
Amsterdam, Elandsgracht | ||
Amsterdam, Marnixstraat | ||
Amsterdam, Westermarkt | ||
Amsterdam, Dam | ||
Amsterdam, Nieuwezijds Kolk | ||
Amsterdam, Martelaarsgracht | ||
Amsterdam, Centraal Station |
Geschiedenis
In 1988 werd lijn 17 verlengd naar het Osdorpplein. Lijn 1 kon, mede door de opening van station Lelylaan het vervoer naar Osdorp niet meer alleen aan.
In 2001 werd lijn 17 verlengd naar het Dijkgraafplein, aangezien lijn 1 voortaan naar De Aker reed.