Wijzigingen

Ga naar: navigatie, zoeken

Dienstregeling 2019

3.707 bytes toegevoegd, 2 feb 2018 17:57
Nieuwe pagina aangemaakt met ''''Dienstregeling 2019''' loopt van 9 december 2018 tot en met 7 december 2019. Informatie over de plannen van deze...'
'''Dienstregeling 2019''' loopt van [[Dienstregeling 2018|9 december 2018]] tot en met [[Dienstregeling 2020|7 december 2019]]. Informatie over de plannen van deze dienstregeling werd naar buiten gebracht in een adviesaanvraag aan de consumentenorganisaties in het [[LOCOV]] <ref>[http://nieuws.ns.nl/download/508980/20180201rapportadviesaanvraagdienstregeling2019.pdf Bijlage adviesaanvraag dienstregeling 2019]</ref>. Op een later moment zal een definitief besluit over de dienstregeling worden genomen en zal [[ProRail]] de capaciteit toedelen.

== Nieuwe stations ==
Met ingang van deze dienstregeling wordt het volgende station geopend:
*[[Lansingerland-Zoetermeer]] aan de lijn tussen [[Gouda]] en [[Den Haag Centraal]].

== Wijzigingen ==
=== West-Nederland ===
* Er stopt viermaal per uur een [[Sprinter]] op het station Langsingerland-Zoetermeer.
* De Sprinter tussen [[Utrecht Centraal]] en Den Haag Centraal wordt voortaan te Gouda ingehaald door een [[Intercity]] in plaats van te [[Gouda Goverwelle]].
* Tussen Utrecht Centraal en Gouda hoeft overdag nooit langer dan tien minuten gewacht te worden op de volgende [[Intercity]].
* In de spits wordt de Intercity tussen [[Rotterdam Centraal]] en Utrecht Centraal gekoppeld aan de Sprinter tussen Utrecht Centraal en Houten Castellum.
* De [[ICE]] tussen [[Amsterdam Centraal]] en Duitsland wordt in de spits zes minuten sneller, maar in het dal twee minuten langzamer.
* Diverse malen per dag had de Sprinter tussen [[Uitgeest]] en [[Rhenen]] een lang stationnement te [[Amsterdam Bijlmer ArenA]] en kon de rechtstreekse verbinding niet aangeboden worden. De lange stop komt te vervallen en de rechtstreekse verbinding gaat altijd aangeboden worden.
* De Intercity tussen Amsterdam Centraal en [[Brussel-Zuid]] wordt voortaan los van de binnenlandse [[Intercity direct]] gereden. Hierdoor rijden twaalfmaal per dag vijf in plaats van vier treinen per uur over de HSL tussen Amsterdam Centraal en Rotterdam Centraal.
* De Sprinter tussen [[Dordrecht]] en [[Roosendaal]] hoeft niet meer ingehaald te worden door de intercity van/naar Brussel en kan daardoor een regelmatige halfuursdienst gaan rijden.

=== Internationaal ===
* Er wordt gekeken of de Intercity tussen Amsterdam Centraal en [[Berlin Ostbahnhof]] naast een binnenlandse Intercity tussen Amsterdam Centraal en [[Deventer]] kan gaan rijden. De Intercity van/naar Berlin wordt dan circa drie minuten sneller, maar zal niet meer stoppen op alle binnenlandse stations.
* De bestemming [[Lille Europe]] komt voor de [[Thalys]] vanuit Amsterdam Centraal te vervallen. Betreffende treinen zullen tot begin april 2019 van/naar [[Paris Nord]] rijden. Vanaf dan zal de Thalys naar [[Paris Aéroport Roissy-Charles]] en [[Marne-la-Vallée-Chessy]] (Disneyland) rijden.
* Er wordt gekeken of er een derde [[Eurostar]] tussen Amsterdam Centraal en [[London St. Pancras International]] gereden kan worden. Deze trein moet dan korter halteren te Brussel-Zuid, waardoor er vanuit Nederland geen reizigers mee mogen van/naar Brussel-Zuid.
* Mogelijk gaat in de loop van dienstregeling 2019 een tweede [[stoptrein]] tussen [[Roosendaal]] en Antwerpen rijden. Dit is afhankelijk van wanneer het Belgische treinbeveiligingssysteem geïmplementeerd is tussen station Roosendaal en de Belgische grens.
* [[Arriva]] gaat de treindienst tussen [[Heerlen]] en [[Herzogenrath]] overnemen. De treindienst wordt verlengd naar [[Aachen Hbf]].
* Mogelijk neemt Arriva in de loop van dienstregeling 2019 de stoptreindienst tussen [[Maastricht]] en [[Liège-Guillemins]]. Hierover vindt overleg plaats tussen NS, Arriva en de [[NMBS]].

{{bron|bronvermelding=<references/>}}

[[Categorie:Dienstregeling naar jaar]]
29.419
bewerkingen

Navigatiemenu