Lijn 76 Plettenberg Grünestraße ZOB - Neuenrade Mitte
Buslijn 76 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | MVGsub |
Verkeersverbond | WT |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City Solaris Urbino |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond (werkdagen) | 1x/uur (tot 20:00) |
Avond (weekend) | 1x/2 uur (tot 20:00) |
Zaterdag | 1x/(2) uur |
Zondag | 1x/2 uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 76 rijdt van Plettenberg Stadtmitte via Plettenberg Eiringhausen, Neuenrade Altenaffeln, Neuenrade Affeln en Neuenrade Küntrop naar Neuenrade Stadtmitte.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt 2x/uur gereden tussen Plettenberg Grünestraße ZOB en Plettenberg Bahnhof en 1x/uur tussen Plettenberg Bahnhof en Neuenrade Mitte. De laatste korte ritten binnen Plettenberg rijden rond 18:00 uur.
- Rond de schooltijden rijden enkele extra ritten. In de ochtendspits rijdt een reguliere rit van en naar Böddinghausen Schulzentrum in plaats van Plettenberg Grünestraße ZOB. Deze rit rijdt in .beide richtingen via Blintrop Kapelle en rijdt richting Neuenrade via de halte Hönnequellschule. Tevens rijdt in de ochtendspits een scholierenrit van Niedernhöfen naar Plettenberg Bahnhof. In de middag rijden drie reguliere ritten richting Neuenrade via Blintrop Kapelle en drie ritten via Altenaffeln Schule. Hierbij eindigt een rit bij de halte Hönnequellschule. In de omgekeerde richting begint een rit bij de Hönnequellschule.
- Op zaterdag wordt de frequentie na circa 14:00 uur verlaagd van 1x/uur naar 1x/2 uur. Tevens rijden de ritten naar Neuenrade Mitte dan net als op zondag vanaf Plettenberg Bahnhof in plaats van de halte Grünestraße ZOB. De ritten zijn te Plettenberg Bahnhof gekoppeld aan lijn 71.
Route
Halte | ||
Plettenberg, Grünestraße ZOB | ||
Plettenberg, Zimmerstraße | ||
Plettenberg, P-Center | ||
Plettenberg, Auf der Weide | ||
Plettenberg, Bahnhofstraße | ||
Plettenberg, Böddinghausen Schulzentrum | ||
Plettenberg, Lennebrücke | ||
Plettenberg, Bahnhof | ||
Plettenberg, Am Graben | ||
Plettenberg, Hallenschule | ||
Plettenberg, Affelner Straße | ||
Plettenberg, Friedhof | ||
Plettenberg, Auf der Halle | ||
Plettenberg, Wasserbehälter | ||
Neuenrade, Am Ausspann | ||
Neuenrade, Birnbaum | ||
Neuenrade, Altenaffeln Schule | ||
Neuenrade, Altenaffeln | ||
Neuenrade, Affeln | ||
Neuenrade, Borkeweg | ||
Neuenrade, Blintrop | ||
Neuenrade, Blintrop Kapelle | ||
Neuenrade, Niedernhöfen | ||
Neuenrade, Borke | ||
Neuenrade, Oberhofstraße | ||
Neuenrade, Küntrop Wendestelle | ||
Neuenrade, Küntrop Mitte | ||
Neuenrade, Baumarkt | ||
Neuenrade, Bauhof | ||
Neuenrade, Schöntal | ||
Neuenrade, Oststraße | ||
Neuenrade, Bahnhof | ||
Neuenrade, Bahnhofstraße | ||
Neuenrade, Hönnequellschule | ||
Neuenrade, Rathaus/Schule | ||
Neuenrade, Mitte |
Geschiedenis
Op 1 februari 2021 werd doordeweeks de frequentie tussen Plettenberg Grünstraße ZOB en Plettenberg Bahnhof verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.
Op 10 augustus 2022 ging in de middag de scholierenrit via de Hönnequellschule ook de halte Rathaus/Schule bedienen.
Op 23 januari 2023 werd de dienstregeling licht gewijzigd. De scholierenrit in de ochtend via Blintrop naar Plettenberg en de drie scholierenritten via Blintrop naar Neuenrade gingen niet langer via de haltes Borke en Oberhofstraße rijden maar via de halte Niedernhöfen.
Op 7 augustus 2023 werd de dienstregeling gewijzigd. In de ochtendspits tijdens de vakanties verviel de vroege rit van Küntrop Wendestelle naar Neuenrade Mitte. Ook vervielen rond 19:00 uur de laatste korte ritten tussen Plettenberg Grünestraße ZOB en Plettenberg Bahnhof.