Lijn 76 Hoofddorp, Station - Corversbos
Voormalige buslijn 76 | |
Vervoerder(s) | NZH (... - 1999), Connexxion (1999 - 2001) |
Regio | Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Hoofddorp |
Materieel | Onbekend |
Periode | ... t/m 9 juni 2001 |
Opvolger(s) | 76, 78 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 76 reed van station Hoofddorp via het Centrum en Houtwijkerveld naar Bornholm.
Route
Halte | ||
Hoofddorp, Station | ||
Hoofddorp, Graan voor Visch | ||
Hoofddorp, Nieuweweg | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Hoofddorp, Melis Spaansweg | ||
Hoofddorp, De Meerstede | ||
Hoofddorp, Oranjestraat | ||
Hoofddorp, Houtwijkerveld | ||
Hoofddorp, Kaj Munkweg | ||
Hoofddorp, Wilsonstraat | ||
Hoofddorp, Lutulistraat | ||
Hoofddorp, Bernadottestraat | ||
Hoofddorp, Kellogstraat | ||
Hoofddorp, Asserweg | ||
Hoofddorp, Bornholm | ||
Hoofddorp, Grote Belt | ||
Hoofddorp, Oostzee | ||
Hoofddorp, IJweg | ||
Hoofddorp, Winkelcentrum Overbos | ||
Hoofddorp, Corversbos |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
In de dienstregeling 1996/1997 werd dagelijks de route zonder afwijkingen gereden. Alleen op maandag t/m vrijdag overdag reden enkele ritten nog een lusroute via Bedrijventerrein Graan voor Visch-Zuid.
Op 24 mei 1998 verviel de route bedrijventerrein Beukenhorst en kreeg de lijn altijd zijn eindpunt bij station Hoofddorp. De bus reed van maandag t/m zaterdag overdag 2x/uur en 's avonds/zondag 1x/uur het hele traject.
Vanaf 30 mei 1999 ging de bus in de avonduren een grotere route via de Paxlaan en Asserweg rijden, ter versterking van lijn 75 op dat traject. Tegelijkertijd werd voortaan op zondag niet verder gereden dan de Melis Spaansweg en ging vanaf daar verder rijden als lijn 77 door het Arnolduspark naar het Station.
Op 10 juni 2001 ging de lijn vanaf Winkelcentrum Overbos naar de VINEX-wijk Floriande rijden. De ritten op zondag (Corverbos - Centrum) kwamen nu geheel te vervallen, maar werden opgenomen in de nieuwe combinatielijn lijn 78.
Voormalige routes
Voormalige route in minimaal 1996
Route is niet compleet
Halte | ||
Hoofddorp, Station | ||
Hoofddorp, NZH-Garage | ||
Hoofddorp, Station | ||
Hoofddorp, Arnolduspark | ||
Hoofddorp, Melis Spaansweg | ||
Hoofddorp, Marktplein | ||
Hoofddorp, De Meerstede | ||
Hoofddorp, Lutulistraat | ||
Hoofddorp, Grote Belt | ||
Hoofddorp, Corversbos |