Lijn 276 Purmerend P+R N244 - Amsterdam Station Holendrecht
Snelbuslijn 276 | |
Vervoerder(s) | EBS |
Concessie | Zaanstreek-Waterland |
Lijnsoort | Streekbus |
Formule | M.net |
Materieel | VDL Citea LE-122 Electric, VDL Citea LE-135 Electric |
Rijdt sinds | 10 december 2023 |
Voorganger(s) | 376 |
Frequenties
| |
Spits | 0-2x/uur |
Spits (vakantie) | rijdt niet (kerst, zomer) |
Dal | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 276 rijdt van Purmerend via Ilpendam, Watergang, Schouw en Diemen naar Amsterdam-Zuidoost.
Dienstregeling
- Deze lijn rijdt in de ochtendspits naar Amsterdam en in de middagspits naar Purmerend.
- Deze lijn stopt onderweg niet bij alle haltes langs de route.
Tariefinformatie | |||||||||||||||||||
Reizen op saldoIn de concessie Zaanstreek-Waterland is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief. OpstaptariefHet opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief. KilometertariefBovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.
OVpayIn de concessie Zaanstreek-Waterland kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS).
Kinderen tot 4 jaarKinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig. | |||||||||||||||||||
KaartsoortenWagenverkoop
Voorverkoop | |||||||||||||||||||
Abonnementen |
Route
Halte | ||
![]() |
Purmerend, P+R N244 | |
![]() |
Purmerend, Martin Luther Kingweg | |
![]() |
Purmerend, P.J. Oudlaan | |
![]() |
Purmerend, Flevostraat | |
![]() |
Purmerend, Van IJsendijkstraat | |
![]() |
Purmerend, Station Overwhere | |
![]() |
Purmerend, Churchilllaan | |
![]() |
Purmerend, Brug Wheermolen | |
![]() |
Purmerend, Veenweidestraat | |
![]() |
Purmerend, Linnaeuslaan | |
![]() |
Purmerend, Jan Blankenbrug | |
![]() |
Purmerend, Vurige Staart | |
![]() |
Ilpendam, Ilpendam | |
![]() |
Watergang, Watergang | |
![]() |
Schouw, Splitsing | |
![]() |
Diemen, Vinkenbrug | |
![]() |
Diemen, Provincialeweg | |
![]() |
Amsterdam, Eekholt | |
![]() |
Amsterdam, Echtenstein | |
![]() |
Amsterdam, Dennenrode | |
![]() |
Amsterdam, Bijlmerplein | |
![]() |
Amsterdam, Foppingadreef | |
![]() |
Amsterdam, Hoogoorddreef/Atlas | |
![]() |
Amsterdam, Gebouw Atlas | |
![]() |
Amsterdam, Laarderhoogtweg | |
![]() |
Amsterdam, Paasheuvelweg | |
![]() |
Amsterdam, Station Holendrecht |
Geschiedenis
Op 10 december 2023 ging de concessie Zaanstreek-Waterland van start met EBS als vervoerder. Op deze datum werd lijn 376 vervangen door lijn 276, die enkel nog in de spitsrichting ging rijden. De bediening van De Rijp en Middenbeemster in de ochtendspits kwam eveneens te vervallen.
- Lijn 276
- Buslijnen
- Snelbus
- Concessie Zaanstreek-Waterland (2024-2033)
- Plaats Purmerend
- Purmerend Martin Luther Kingweg
- Station Purmerend Overwhere
- Plaats Ilpendam
- Ilpendam
- Plaats Het Schouw
- Schouw Splitsing
- Plaats Diemen
- Diemen Verrijn Stuartweg
- Plaats Amsterdam
- Amsterdam Hoogoorddreef/Atlas
- Station Amsterdam Holendrecht