Lijn 209 Groningen Centraal Station - Eelde Airport

Uit OV in Nederland Wiki
Ga naar: navigatie, zoeken
Bus blauw nieuw.svg
Buslijn 209
Vervoerder(s) Qbuzz
Concessie GD
Lijnsoort Streekbus
Materieel Mercedes-Benz (e)Citaro G,
Ebusco 2.2 LE
Rijdt sinds 20 januari 2025
Voorganger(s) geen
Frequenties
Spits 2x/dag (ri. Groningen)
Spits (vakantie) rijdt niet
Dal 1x/dag (per richting)
Dal (vakantie) rijdt niet
Avond rijdt niet
Zaterdag rijdt niet
Zondag rijdt niet
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak

Lijn 209 rijdt van Groningen via Haren P+R en Paterswolde naar Eelde Airport.

Dienstregeling

  • Rijdt in de ochtend- en middagspits een rit naar Groningen.
  • Rijdt in de daluren een rit naar Groningen en een rit naar Eelde.
Tariefinformatie

Reizen op saldo

In de concessie GD is de OV-chipkaart op alle reguliere lijnen geldig. De prijs van een reis wordt bepaald door zowel het opstaptarief als het kilometertarief.

Opstaptarief

Het opstaptarief is een vast bedrag dat wordt gerekend wanneer iemand voor de eerste keer incheckt in de bus, tram of metro. Wanneer men overstapt tussen twee verschillende bus-, tram- of metrolijnen en daarbij binnen 35 minuten opnieuw incheckt, hoeft het opstaptarief niet nogmaals betaald te worden. Het opstaptarief bedraagt € 1,12 wanneer er met vol tarief wordt gereisd. Indien met 34 % korting wordt gereisd bedraagt het opstaptarief € 0,74. Deze korting geldt automatisch voor mensen van 65 jaar of ouder en voor kinderen van 4 t/m 11 jaar indien zij met een persoonlijke OV-chipkaart reizen. In de nachtbussen en bij flexibele vormen van openbaar vervoer geldt in de meeste gevallen een afwijkend tarief.

Kilometertarief

Bovenop het opstaptarief komt het kilometertarief, dat afhankelijk is van de afgelegde afstand tussen de in- en de uitstaphalte. Hieronder is een overzicht weergegeven met de prijzen per kilometer.

Tariefjaar en prijs (€)
2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 2019 2020 2021 2022 2023 2024 2025
0,126 0,132 0,151 0,153 0,155 0,157 0,157 0,157 0,166 0,170 0,171 0,175 0,188 0,188 0,200

OVpay

In de concessie GD kan naast de OV-chipkaart ook met OVpay op saldo gereisd worden. Hierdoor kan met een bankpas, creditcard, smartphone of smartwatch gereisd worden volgens hetzelfde tarief als met de OV-chipkaart. Ook het in- en uitchecken werkt op dezelfde manier als met de OV-chipkaart. Let wel op: er dient altijd met dezelfde kaart op dezelfde drager te worden uitgecheckt als waarmee er is ingecheckt. Voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en reizigers van 65 jaar en ouder kan 34% leeftijdskorting worden ingesteld via de app van OVpay (beschikbaar voor Android en iOS).


Kinderen tot 4 jaar

Kinderen die jonger zijn dan 4 jaar reizen onder begeleiding van een volwassene altijd gratis. Zij hebben geen vervoersbewijs nodig.

Wagenverkoop

Abonnementen

Route

Halte
Route 0sTr.svg Groningen, Hoofdstation  
Route rsr.svg Groningen, Julianaplein  
Route rsBr.svg Haren, P+R Haren A28    
Route rsr.svg Paterswolde, Noordwijk  
Route rsr.svg Paterswolde, Vennerstraat  
Route rsr.svg Paterswolde, Novastraat  
Route rsr.svg Eelde, Burgemeester J. Tonckensweg  
Route rsr.svg Eelde, Duinerlaan  
Route rsr.svg Eelde, Kerkhoflaan  
Route rsr.svg Eelde, Kosterijweg  
Route rsr.svg Eelde, Eskampenweg  
Route rsr.svg Eelde, Steenakkersweg  
Route rsr.svg Eelde, Vosbergen  
Route rsr.svg Eelde, Airport  
Route rs0.svg Eelde, Vliegveld Vertrekhal  

Geschiedenis

Op 20 januari 2025 werd lijn 209 geïntroduceerd die vanaf station Groningen via Paterswolde naar Eelde Airport ging rijden ten behoeve van de luchtvaartopleiding op dat vliegveld en zodat de drukte in lijn 9 beter gespreid wordt. In de ochtendspits rijdt één rit naar Eelde en in de middagspits één rit naar Groningen, aangevuld met twee extra ritten van Eelde naar Groningen, om eveneens de drukte in lijn 9 te ontlasten.