Lijn 104 Amsterdam Centraal Station - Hoorn Risdam
Voormalige buslijn 104 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Regio's | Amsterdam, Zaanstreek en Waterland, West-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1975 t/m 30 mei 1981 |
Voorganger(s) | 104 |
Opvolger(s) | 114 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 104 reed van Amsterdam via Schouw, Broek in Waterland, Monnickendam, Edam, Oosthuizen en Scharwoude naar Hoorn.
Dienstregeling
- Binnen Hoorn werd de gehele week een halfuursdienst gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Meeuwenlaan | ||
Amsterdam, Winkelcentrum | ||
Schouw, Splitsing | ||
Broek in Waterland, Kruisweg | ||
Broek in Waterland, Dorp | ||
Katwoude, Lagedijk | ||
Katwoude, De Zedde | ||
Edam, Busstation | ||
Edam, Technische School | ||
Zeevang, De Klem | ||
Oosthuizen, Verkavelingsweg | ||
Oosthuizen, Wachthuisje/Café Kaan | ||
Beets, Beets/Schardam | ||
Oudendijk, Oudendijk | ||
Scharwoude, Rijksweg | ||
Scharwoude, Ooms | ||
Hoorn, Westerdijk | ||
Hoorn, Gemaal Westerkogge | ||
Hoorn, Station | ||
Hoorn, Risdam |
Geschiedenis
Op 1 juni 1975 werd de lijn in Hoorn verlengd naar de nieuwbouwwijk Risdam, op dit traject in Hoorn zou de bus altijd 2x/uur gaan rijden.
Op 28 mei 1978 werd het lokaal vervoersverbod in Amsterdam opgeheven. Daarnaast verviel de route via het dorp en Busstation van Monnickendam.
Halte | ||
Broek in Waterland, Dorp | ||
Monnickendam, Busstation | ||
Katwoude, Lagedijk |
Vermoedelijk werden de tussenritten op zaterdag binnen Hoorn vanaf 1 juni 1980 doorgetrokken naar Edam. Ook in de spitsuren werd inmiddels 2x/uur gereden tussen Hoorn Risdam en Edam.
Om doubleures in de lijnnummering te voorkomen werd deze lijn op 31 mei 1981 vernummerd naar 114, de route en dienstregeling bleven zoveel mogelijk gelijk.