Lijn VW Amsterdam Stationsplein - Edam Busstation
Voormalige buslijn Z (30) | |
Vervoerder(s) | NACO |
Regio's | Zaanstreek en Waterland, Amsterdam |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 oktober 1956 t/m 1972 |
Opvolger(s) | 110 |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn VW reed van Amsterdam via Schouw, Broek in Waterland, Monnickendam, Katwoude en Volendam naar Edam.
De helft van de ritten reed overdag niet verder dan Volendam.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Stationsplein | ||
Schouw, Slochter | ||
Schouw, Splitsing | ||
Broek in Waterland | ||
Monnickendam, Grote Kerk | ||
Katwoude | ||
De Zedde | ||
Volendam, Busstation | ||
Edam, Munnikenveld | ||
Edam, Busstation |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond vermoedelijk op 1 oktober 1956, nadat de Waterlandse tram op 30 september 1956 voor het laatst reed.
Vanaf 12 november 1967 werd de frequentie in de spitsuren verhoogd naar 6x/uur in de drukste richting en 4x/uur in de tegenrichting. Op alle overige momenten werd de frequentie verhoogd naar 2x/uur. Hiermee werd de grote drukte op deze lijn beter gespreid, opdat iedereen onderweg mee kon.
In 1972 werd de NACO overgenomen door de NZH. Zij stapte af van de lijnletters en gaf deze lijn het nieuwe lijnnummer 110.