Lijn B8 Rotterdam Centraal Station - Spijkenisse De Akkers
Nachtbuslijn B8 | |
Vervoerder(s) | RET |
Concessie | Bus Rotterdam |
Lijnsoort | Nachtbus |
Formule | BOB-bus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro |
Frequenties
| |
Vrijdagnacht | 1-2x/uur |
Zaterdagnacht | 1-3x/uur |
De lijn rijdt in de nacht na de genoemde dag(en) | |
---|---|
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
Lijn B8 rijdt van Rotterdam een lusroute via Hoogvliet en Spijkenisse.
Dienstregeling
- In beide nachten begint rond 06:00 en 06:30 uur een rit op de Binnenban in Hoogvliet, deze ritten komen daar aan als B7.
Route
Halte | ||
↓ | Rotterdam, Rotterdam Centraal | |
Rotterdam, Weena | ||
Rotterdam, Schiekade | ||
Rotterdam, Stadhoudersplein | ||
Rotterdam, Vroesenpark | ||
Rotterdam, Blijdorpplein | ||
Rotterdam, Kleinpolderplein | ||
Hoogvliet, Gaarde | ||
↓ | Hoogvliet, Binnenban | |
70px | Hoogvliet, Sprong | |
Spijkenisse, Rozenlaan | ||
Spijkenisse, Willemshoevelaan | ||
Spijkenisse, Anjerplein | ||
Spijkenisse, Lepelaarhoek | ||
Spijkenisse, Sternhoek | ||
Spijkenisse, Baljuwlaan | ||
Spijkenisse, Akkersweg | ||
Spijkenisse, Oberonweg | ||
Spijkenisse, Westakker | ||
↓ | Spijkenisse, Metro De Akkers | |
Spijkenisse, Dreef | ||
↓ | Spijkenisse, Metro Heemraadlaan | |
Spijkenisse, Beukenlaan | ||
Spijkenisse, Iepenlaan | ||
Spijkenisse, Maaswijkweg | ||
Spijkenisse, Joke Smitlaan | ||
Spijkenisse, Winkelcentrum Maaswijk | ||
Spijkenisse, Geertruida Bosboom Toussaintlaan | ||
Spijkenisse, Annie van Hattemstraat | ||
↓ | Spijkenisse, Metro Centrum | |
Hoogvliet, Sprong | ||
Hoogvliet, Binnenban | ||
↓ | Rotterdam, Rotterdam Centraal |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanaf 13 december 2013 ging deze nachtbus stoppen bij diverse bushaltes in de woonwijk Blijdorp (Schiekade tot en met Gerard Sannehof).
Per 11 december 2016 is de halte Eerste Heulbrugstraat in Spijkenisse komen te vervallen voor deze lijn. In de plaats daarvan worden de haltes Rozenlaan, Willemshoevelaan, Anjerplein en Lepelaarhoek in de woonwijk Schiekamp bediend. Tevens ging de bus in de richting Rotterdam stoppen bij de bushaltes Sprong en Binnenban in Hoogvliet.