Lijn 96 Bolsward Busstation - Harlingen Station
Voormalige belbuslijn 96 | |
Vervoerder(s) | FRAM (1995 - 1996), VEONN (1996 - ...) |
Regio's | Zuidwest-Friesland, Noord-Friesland |
Lijnsoort | Belbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 28 mei 1995 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 2x/2 uur |
Avond | 2x/2 uur |
Zaterdag | 2x/2 uur |
Zondag | 2x/2 uur |
Lijn 96 reed van Bolsward via Schettens, Kop Afsluitdijk en Zürich naar Harlingen.
Routes
Route (1995 - 1998)
Halte | ||
Bolsward, Busstation | ||
Bolsward, Bargefenne | ||
Bolsward, Hollandia | ||
Bolsward, De Marne | ||
Schettens, Schettens | ||
Kievitshorne, Kievitshorne | ||
Zürich, Kop Afsluitdijk | ||
Zürich, Zürich | ||
Kimswerd, Dijksterburen | ||
Harlingen, Station |
Route (1998 - ...)
Halte | ||
Bolsward, Busstation | ||
Bolsward, Bargefenne | ||
Exmorra, Exmorra | ||
Allingawier, Allingawier | ||
Makkum, Botterstraat | ||
Makkum, Sporthal | ||
Cornwerd, Cornwerd | ||
Zürich, Kop Afsluitdijk | ||
Zürich, Zürich | ||
Kimswerd, Dijksterburen | ||
Harlingen, Station |
Geschiedenis
Deze belbuslijn was nieuw bij de FRAM in de dienstregeling 1995/1996. Hij reed tussen Bolsward en de Kop Afsluitdijk, waar aansluiting wordt geboden op en van de Interliner naar en van Alkmaar en Leeuwarden en Lijn 97 Leeuwarden - Harlingen.
Begin 1996 fuseerden de FRAM en de DVM/NWH tot de nieuwe maatschappij VEONN (Vervoersonderneming Noord-Nederland). De eerste dienstregeling van deze nieuwe maatschappij ging in op 3 november 1996. Op deze datum werd de frequentie tussen Zürich en de Kop Afsluitdijk verlaagd naar 1x per 2 uur vanwege de (zeer) geringe bezetting. Alleen in de spitsuren bleef een enkele tussenrit nog wel verder rijden.
In de dienstregeling 1998/1999 waren de tussenritten tussen Harlingen en de Kop Afsluitdijk inmiddels vervallen. In de spitsuren buiten vakantieperioden waren 2 vaste ritten toegevoegd tussen Zürich en Bolsward.
Op 24 mei 1998 werd de route gewijzigd. Voortaan ging de bus tussen Bolsward en Makkum via Exmorra en Allingawier rijden. Het verlaten traject via Kievitshorne werd overgenomen door lijn 98 die voorheen via Exmorra en Allingawier reed.