Lijn 89 Amsterdam Marnixstraat - Krommenie Station
Voormalige buslijn 89 | |
Vervoerder(s) | NZH, Connexxion |
Regio | Zaanstreek-Waterland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1-2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 89 reed van Amsterdam via Zaandam en Wormerveer naar Krommenie.
In de avonduren na 19.00 en op zondag de gehele dag rijdt de bus ook via Willis in Krommenie.
Route
Halte | ||
Amsterdam, Marnixstraat | ||
Amsterdam, Bestevaerstraat | ||
Amsterdam, Bos en Lommerplein | ||
Amsterdam, Basisweg/SFB | ||
Zaandam, Sluispolderweg | ||
Zaandam, Crematorium | ||
Zaandam, Vijfhoek | ||
Zaandam, Peperstraat | ||
Zaandam, Frans Halsstraat | ||
Koog a/d Zaan, Verzetstraat | ||
Zaandijk, Guisweg | ||
Wormerveer, Schildersbuurt | ||
Wormerveer, Station | ||
Wormerveer, Noordse Balk | ||
Krommenie, Padlaan | ||
Krommenie, Willis/Zonnebaars | ||
Krommenie, Zilverschoonlaan | ||
Krommenie, Kervelstraat | ||
Krommenie, Station |
Geschiedenis
Op 31 mei 1992 werd de oude lijn 97 vernummerd naar 89.
Op maandag t/m vrijdag ging de bus tijdens de spitsuren 4x/uur rijden, in de daluren 2x/uur. Op zaterdag overdag en zondag overdag werd tussen Amsterdam en Zaandam in een gehalveerde frequentie gereden t.o.v. het traject Zaandam - Krommenie.
Vanaf 23 mei 1993 ging de bus in de spitsuren 4x/uur over het hele traject rijden i.p.v. van tot de Peperstraat.