Lijn 79 Roermond Station - Vlodrop Markt
Voormalige buslijn 79 | |
Vervoerder(s) | VSL (1985 - 1995), Hermes (1995 - 2006) |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2002-2006) |
Regio | Midden-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten B88, Den Oudsten Alliance |
Periode | 2 juni 1985 t/m 9 december 2006 |
Voorganger(s) | 78 |
Opvolger(s) | 79 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 4x/dag |
Lijn 79 reed vanaf Roermond een grote lusroute via Melick, Sint Odiliënberg, Posterholt, Vlodrop, Herkenbosch en Roerstreek.
Route
Halte | ||
↓ | Roermond, Busstation/NS | |
Roermond, Ziekenhuis | ||
Roermond, Bredeweg/Nassaustraat | ||
Roermond, Bredeweg/Kon. Regentesselaan | ||
Roermond, Bredeweg/Kerkhofweg | ||
Roermond, Karel Doormanstraat | ||
Roermond, Karel Doormanplein | ||
Roermond, MLK-school | ||
Melick, Heinsbergerweg | ||
Sint Odiliënberg, Roerbrug | ||
Sint Odiliënberg, Molenweg | ||
Posterholt, Roermondseweg | ||
Posterholt, Hoofdstraat 18 | ||
Posterholt, Klooster | ||
Posterholt, Marktplein | ||
Posterholt, Hoofdstraat/Vlodropperweg | ||
Posterholt, Vlodropperweg/Wilhelminalaan | ||
Vlodrop, Angsterweg | ||
Vlodrop, Markt | ||
Vlodrop, Grootestraat | ||
Vlodrop, Klifsbergweg | ||
Vlodorp, De Kievit | ||
Herkenbosch, Keulsebaan/Meinweg | ||
Herkenbosch, Europalaan/Sportlaan | ||
Herkenbosch, Dr. Poelsstraat | ||
Herkenbosch, Kerkplein | ||
Herkenbosch, Europalaan West/Sint Hubertusstraat | ||
Herkenbosch, Schaapsweg/Reestraat | ||
Roerstreek, Keulsebaan/Ringweg | ||
Roerstreek, Delfstoffenweg | ||
Roermond, Keulsebaan/Henzo | ||
Roermond, Kitskensberg | ||
Roermond, Sint Wirosingel/Keulsebaan | ||
Roermond, Karel Doormanplein | ||
Roermond, Karel Doormanstraat | ||
Roermond, Bredeweg/Kon. Regentesselaan | ||
Roermond, Bredeweg/Nassaustraat | ||
Roermond, Ziekenhuis | ||
↓ | Roermond, Busstation/NS |
Geschiedenis
Vanaf 2 juni 1985 ging lijn 78 de lusroute door de Roerstreek alleen nog met de klokrichting mee rijden. Diezelfde route, maar dan tegen de klokrichting in, werd voortaan onder het nieuwe lijnnummer 79 gereden. Net als zijn tegengestelde lijn ging deze nieuwe 1x/uur rijden van maandag t/m vrijdag overdag en zaterdagmiddag en 1x per 2 uur in de avonduren, op zaterdagochtend en zondag.
Geen wijzigingen in de VSL Dienstregeling 1988/1989 op lijn 79.