Lijn 72 Roermond Station - Maasbracht Stevensweerterweg
Voormalige buslijn 72 | |
Vervoerder(s) | VSL (1986 - 1994), Hermes (1995 - 2006) |
Concessie | Noord- en Midden-Limburg (2002-2006) |
Regio | Midden-Limburg |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Den Oudsten B88, Den Oudsten Alliance |
Periode | 1 juni 1986 t/m 9 december 2006 |
Voorganger(s) | 71, 72 |
Opvolger(s) | 72 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | 1x/uur |
Dal (vakantie) | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 72 reed van Roermond via Aan de Rijksweg en Linne naar Maasbracht.
Route
Halte | ||
Roermond, Busstation/NS | ||
Roermond, Minderbroederssingel 2 | ||
Roermond, Minderbroederssingel 40 | ||
Roermond, Bisschop Lindanussingel/Roerzicht | ||
Roermond, Burgemeester Geuljanslaan/Hambeek | ||
Roermond, Burgemeester Geuljanslaan | ||
Aan de Rijksweg, N271/Holleweg | ||
Aan de Rijksweg, Solvaychemie | ||
Linne, Veestraat | ||
Linne, Nieuwe Markt | ||
Linne, Maasbrachterweg | ||
Linne, Molenweg/Parklaan | ||
Maasbracht, Stationsweg | ||
Maasbracht, Centrum | ||
Maasbracht, Kempweg/Hofstraat | ||
Maasbracht, Kloosterstraat | ||
Maasbracht, Raadhuisplein | ||
Maasbracht, Molenweg/Rabobank | ||
Maasbracht, Zuidsingel/Maasstraat | ||
Maasbracht, Echterstraat/School | ||
Maasbracht, Echterstraat 62 | ||
Maasbracht, Stevensweerterweg |
Geschiedenis
Vanaf 1 juni 1986 werden vrijwel alle korte ritten Roermond - Maasbracht op lijn 71 ondergebracht bij het nieuwe lijnnummer 72. Deze nieuwe ging lijn ging van maandag t/m vrijdag in de (brede) spitsuren en op zaterdagmiddag elk uur rijden en in het ochtenddal (08:30 - 12:30), de avonduren, op zaterdagochtend en zondag eenmaal per 2 uur. In combinatie met lijn 71 bleef ongeveer een frequente dienst bestaan tussen Roermond en Maasbracht.
Vanaf 27 mei 1990 ging deze lijn voortaan rechtstreeks over de Provincialeweg rijden, de route via Herten en Merum werd overgenomen door lijn 71. In de dienstregeling vonden, met uitzondering van gewijzigde vertrektijden, geen wijzigingen plaats.
Halte | ||
Roermond, Burgemeester Geuljanslaan/Hambeek | ||
Roermond, Schakelstation PLEM | ||
Herten, Oude Roermondseweg | ||
Herten, Dorpsstraat | ||
Merum, Bergstraat | ||
Merum, Hoofdstraat/Molenweg | ||
Merum, Natronchemie | ||
Linne, Veestraat |
Op 9 januari 2005 werd de route doorgetrokken van Maasbracht naar Thorn, waarmee een gedeeltelijke vervanging werd geboden voor lijn 73, waarvan de frequentie tussen Grathem en Thorn werd teruggebracht naar 1x per uur. In combinatie met elkaar gingen beide lijnen een scheve halfuursdienst rijden tussen Roermond en Thorn. Tussen Roermond en Maasbracht vonden geen wijzigingen plaats in de route of dienstregeling; wel ging deze lijn voortaan ook tijdens de vakantieperioden rijden.
Lijntaxi
In de dienstregeling 1997/1998 kreeg de lijn gezelschap van de lijntaxi, deze ging de minder rendabele ritten vervangen. Op zaterdagavond na 21:00 en op zondag de gehele dag nam de lijntaxi alle ritten over.
Op 28 mei 2000 werd de lijntaxi in Noord- en Midden-Limburg weer opgeheven. Alle ritten die in het in het voorgaande jaar als lijntaxi werden gereden, werden geschrapt uit de dienstregeling. Reizigers tussen Roermond en Maasbracht konden voortaan gebruik maken van overige buslijnen.