Lijn 68 Rotterdam, Zuidplein - Rondoplein
Voormalige buslijn 68 | |
Vervoerder(s) | RET |
Concessies | Bus Rotterdam (2013-2019), Rotterdam stadsvervoer |
Regio | Rotterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Rotterdam |
Materieel | MAN Lion's City TÜ, Mercedes-Benz Citaro |
Periode | minstens 1974 t/m 13 december 2014 |
Opvolger(s) | 68 |
Frequenties
| |
Spits | 4-12x/uur |
Spits (vakantie) | 2-6x/uur |
Dal | 3x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1-2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 68 reed van het Zuidplein via Industriegebied Waalhaven naar Heijplaat.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reed van Slinge naar de Van Maasdijkweg iedere vijf minuten een bus. Van Zuidplein naar Slinge en van Van Maasdijkweg naar Heijplaat werd ieder kwartier gereden, net als de gehele route naar Zuidplein.
- In de middagspits werd in beide richtingen ieder kwartier gereden op het hele traject.
- Van maandag tot en met vrijdag werd via de Van Maasdijkweg gereden. In het weekend werd de route via Waalhaven Z.Z. gereden.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rotterdam, Ahoy-complex | ||
Rotterdam, Zuiderparkweg | ||
Rotterdam, Slinge | ||
Rotterdam, Plein 1953 | ||
Rotterdam, Slingedael | ||
Rotterdam, Korperweg | ||
Rotterdam, Pottumstraat | ||
Rotterdam, Anthony Fokkerweg | ||
Rotterdam, Waalhaven Z.Z. | ||
Rotterdam, Parmentierplein | ||
Rotterdam, Van Maasdijkweg | ||
Rotterdam, Waalhaven W.Z. | ||
Rotterdam, Den Hamweg | ||
Rotterdam, Ophemertstraat | ||
Rotterdam, Zaltbommelstraat | ||
Rotterdam, Eemhavenweg | ||
Rotterdam, Neptunusstraat | ||
Rotterdam, Rondoplein |
Geschiedenis
In de dienstregeling 1987/1988 werd op maandag t/m vrijdag in de spitsuren 6x/uur gereden. In de daluren, op zaterdag overdag en zondagmiddag werd 3x/uur gereden en op zondagochtend en in de avonduren werd slechts 2x/uur gereden.
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rotterdam, Goereesestraat | ||
Rotterdam, Pleinweg | ||
Rotterdam, Dorpsweg | ||
Rotterdam, Boergoensevliet | ||
Rotterdam, Frank Bekkerstraat | ||
Rotterdam, Rietdijk | ||
Rotterdam, Pier 1 | ||
Rotterdam, Pier 2 | ||
Rotterdam, Pier 3 | ||
Rotterdam, Scheepswerf Waalhaven | ||
Rotterdam, Korperweg | ||
Rotterdam, Anthony Fokkerweg | ||
Rotterdam, Steiger 8 | ||
Rotterdam, Waalhavenweg | ||
Rotterdam, Den Hamweg | ||
Rotterdam, Pier 8 | ||
Rotterdam, Pier 7 | ||
Rotterdam, Aurorastraat | ||
Rotterdam, Neptunesstraat | ||
Rotterdam, Rondoplein |
In de dienstregeling 1996/1997 was de frequentie op zondagmiddag inmiddels verlaagd naar 2x/uur.
In de dienstregeling 2003 werd in de spitsuren 6x per uur gereden, in de daluren 3x per uur, op zaterdag overdag 2x per uur en in de avonduren en op zondag slechts 1x per uur.
In 2010 werd in de avonduren richting Zuidplein via een andere route door de Waalhaven gereden, omdat lijn 69 op die tijdstippen niet meer reed.
De frequentie destijds was 4x/uur tijdens de spitsuren, 2x/uur tijdens de daluren en op zaterdag en zondag overdag en 1x/uur tijdens de avond.
Halte | ||
Rotterdam, Zuidplein | ||
Rotterdam, Ahoy | ||
Rotterdam, Zuiderparkweg | ||
Rotterdam, Slinge | ||
Rotterdam, Plein 1953 | ||
Rotterdam, Slingedael | ||
Rotterdam, Korperweg | ||
Rotterdam, Pottumstraat | ||
Rotterdam, Anthony Fokkerweg | ||
Rotterdam, Waalhaven Z.Z. | ||
Rotterdam, Parmentierplein | ||
Rotterdam, Van Maasijkweg | ||
Rotterdam, Waalhaven N.Z. | ||
Rotterdam, Den Hamweg | ||
Rotterdam, Ophemertstraat | ||
Rotterdam, Zaltbommelstraat | ||
Rotterdam, Eemhavenweg | ||
Rotterdam, Neptunusstraat | ||
Rotterdam, Rondoplein |
Met ingang van 14 december 2014 zijn de lijnen 68 en 71 samengevoegd tot een nieuwe lijn 68, die als 6-4-2 Bus gaat rijden. Deze nieuwe lijn 68 zal altijd via Waalhaven Zuidzijde rijden in plaats van over het bedrijventerrein. Alleen in de ochtendspits zijn er nog enkele ritten van metrostation Slinge naar de Waalhaven die eindigen op het bedrijventerrein. Buiten de spitsuren zullen reizigers van het bedrijventerrein dus moeten lopen naar de haltes op de Waalhaven Zuidzijde.