Lijn 48 Rotterdam, Rotterdam Centraal - Keizerswaard
Voormalige buslijn 48 | |
Vervoerder(s) | RET |
Concessie | Rotterdam stadsvervoer |
Regio | Rotterdam |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Rotterdam |
Formule | FrequentBus |
Materieel | Mercedes Citaro |
Periode | 10 december 2006 t/m 10 december 2011 |
Opvolger(s) | 48 |
Frequenties
| |
Spits | 2-6x/uur |
Dal | 2-6x/uur |
Avond | 2-4x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2-4x/uur |
Lijn 48 reed van station Rotterdam Centraal via het Centrum, de Willemsbrug, Feijenoord, station Rotterdam Zuid en Varkenoord naar Keizerswaard.
Dienstregeling
- Deze lijn was alleen tussen het Centraal Station en Station Zuid een FrequentBus.
- Doordeweeks eindigden 4 op de 6 bussen bij Station Zuid.
- Op zaterdag en zondag eindigden 2 op de 4 bussen bij Station Zuid.
- Van maandag t/m zaterdag overdag werd op de terugweg via de Oosterhagen gereden.
Route
Halte | ||
Rotterdam, Rotterdam Centraal | ||
Rotterdam, Weena | ||
Rotterdam, Beurs | ||
Rotterdam, Keizerstraat | ||
Rotterdam, Station Blaak | ||
Rotterdam, Willemswerf | ||
Rotterdam, Willemsbrug | ||
Rotterdam, Koninginnebrug | ||
Rotterdam, Roentgenstraat | ||
Rotterdam, Nassauhaven | ||
Rotterdam, Persoonsdam | ||
Rotterdam, Rose Spoorstraat | ||
Rotterdam, Station Zuid | ||
Rotterdam, Korte Stadionweg | ||
Rotterdam, Veranda | ||
Rotterdam, Stadionviaduct | ||
Rotterdam, Varkenoord | ||
Rotterdam, Sportlaan | ||
Rotterdam, De Twee Heuvels | ||
Rotterdam, Klein Nieuwland | ||
Rotterdam, Keizerswaard/Groeninx van Zoelenlaan | ||
Rotterdam, De Hagen | ||
Rotterdam, Akkeroord | ||
Rotterdam, Zuiderhagen | ||
Rotterdam, Oosterhagen | ||
Rotterdam, Vruchtentuin | ||
Rotterdam, Prinsenplein | ||
Rotterdam, Grote Hagen | ||
Rotterdam, Keizerswaard |
Geschiedenis
Deze lijn ontstond op 10 december 2006.
Op 14 december 2008 ging de eerste concessie Rotterdam Stadsvervoer van start, die na onderhandse gunning in handen bleef van de RET. In het lijnennet werden op genoemde datum forse wijzigingen aangebracht. Deze lijn kreeg tot station Zuid het predicaat FrequentBus en de frequenties werden daarbij verhoogd. In de vroege avonduren en op zondag overdag werd voortaan 4x per uur gereden en in de daluren 6x per uur. Tussen station Zuid en Keizerswaard bleef deze lijn met de bestaande frequenties rijden.
Op 11 december 2011 werd deze lijn ingekort tot het traject Rotterdam Centraal - Station Zuid.
- Voormalige lijn 48
- Voormalige buslijnen
- Concessie Rotterdam stadsvervoer (voormalige lijnen)
- Regio Rotterdam
- Stadsdienst Rotterdam (voormalige lijnen)
- Pagina's met onjuiste bestandskoppelingen
- Plaats Rotterdam
- Station Rotterdam Centraal
- Rotterdam Beurs (metro)
- Station Rotterdam Blaak
- Station Rotterdam Zuid
- Rotterdam Keizerswaard