Lijn 423 Antwerpen Rooseveltplaats - Lier Veemarkt
Voormalige buslijn 423 in België | |
Vervoerder(s) | De Lijn |
Concessie | Antwerpen |
Lijnsoort | Schoolbus |
Materieel | Jonckheere Transit (G), Van Hool New AG300 |
Periode | ... t/m 17 april 2015 |
Opvolger(s) | 8, 423 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag |
Spits (vakantie) | reed niet |
Dal | 1x/woensdag |
Dal (vakantie) | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 423 reed van Antwerpen via Borgerhout, Deurne, Borsbeek, Wommelgem, Ranst, Broechem en Emblem naar Lier.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reed één rit van Antwerpen naar Lier.
- Op woensdagmiddag reed één rit van Lier naar Wommelgem en op overige dagen in de middagspits reed één rit van Lier naar Antwerpen.
Route
Halte | ||
Antwerpen, Rooseveltplaats | ||
Antwerpen, Centraal Station | ||
Antwerpen, Kerkstraat | ||
Borgerhout, Drink | ||
Borgerhout, De Roma | ||
Borgerhout, Stenenbrug | ||
Deurne, W. Woodstraat | ||
Deurne, Morckhoven | ||
Deurne, Mestputteke | ||
Deurne, Sterckhofslei | ||
Deurne, Esdoorndreef | ||
Deurne, Ruggeveldlaan | ||
Deurne, Peter Benoitlaan | ||
Deurne, Silsburg | ||
Wommelgem, Fort II-straat | ||
Wommelgem, Oude Baan | ||
Wommelgem, Draaiboomstraat | ||
Wommelgem, Nijverheidsstraat | ||
Wommelgem, Guddegemstraat | ||
Wommelgem, Rollebeekstraat | ||
Wommelgem, Echelveldstraat | ||
Wommelgem, Dorp | ||
Wommelgem, Vremdesteenweg | ||
Wommelgem, Schawijkstraat | ||
Ranst, Zevenbergen | ||
Ranst, Kastanjelaan | ||
Ranst, Gasthuisstraat | ||
Ranst, Lieve Vrouwestraat | ||
Ranst, Processieweg | ||
Broechem, Achterlo | ||
Broechem, Van den Nestlaan | ||
Broechem, Nierlenderstraat | ||
Emblem, Fransehoeveweg | ||
Emblem, Tongelweg | ||
Emblem, Stapstraat | ||
Emblem, Emblemseweg | ||
Emblem, Grimmarastraat | ||
Emblem, Emblemseweg | ||
Emblem, Grimmarastraat | ||
Emblem, Stapstraat | ||
Emblem, Broechemsesteenweg | ||
Emblem, Kortestraat | ||
Emblem, Ranstsesteenweg | ||
Lier, Frankenweg | ||
Lier, Lisp Kerk | ||
Lier, Voetbalstraat | ||
Lier, Lisperpoort | ||
Lier, Rolwagenstraat | ||
Lier, Station | ||
Lier, Rolwagenstraat | ||
Lier, Kliniek | ||
Lier, Markt | ||
Lier, Leopold III-Laan | ||
Lier, Molenstraat | ||
Lier, Kluizenplein | ||
Lier, Veemarkt |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per 1 september 2012 de dienstregeling beperkt werd tot een functionele dienstregeling voor de scholen in Lier. Hierbij werden voortaan alleen nog in de schoolrichting enkele ritten gereden. Buiten genoemde tijdstippen konden reizigers tussen Lier en Broechem voortaan gebruik maken van lijn 1 en tussen Antwerpen en Broechem van de lijnencombinatie 420/421.
Met ingang van 18 april 2015 rijdt lijn 423 in Antwerpen naar station Berchem, in plaats van naar de Rooseveltplaats. Reizigers kunnen bij de halte Muggenberg overstappen op tramlijn 8 naar het centrum.