Lijn 408 Erkelenz Bahnhof - Niederkrüchten Lindbruch
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 26 apr 2020 om 18:41
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 408 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Westsub |
Verkeersverbond | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City Solaris Urbino Iveco Crossway MAN NL 223 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 408 rijdt van Erkelenz Stadtmitte via Erkelenz Oerath, Wegberg Holtum, Wegberg Uevekoven, Wegberg Stadtmitte, Wegberg Harbeck, Wegberg Rickelrath en Wegberg Merbeck naar Niederkrüchten Mitte.
Dienstregeling
- In de ochtendspits rijdt een extra rit van Wegberg Busbahnhof naar Erkelenz Bahnhof en van Niederkrüchten Felderhausen naar Wegberg Schulzentrum. In de middaguren rijdt een extra rit van Niederkrüchten Lindbruch naar Erkelenz Bahnhof, van Erkelenz Bahnhof naar Wegberg Schulzentrum en twee ritten Wegberg Schulzentrum naar Niederkrüchten Lindbruch.
- Buiten de vakanties rijden tussen circa 12:00 en 16:00 uur alle ritten richting Niederkrüchten via Erkelenz Gymnasium. De haltes Wegberg Schulzentrum en Wegberg Grundschule worden alleen rond de schooltijden door een aantal ritten buiten de vakanties bediend net zoals de halte Niederkrüchten Schulzentrum.
- De halte Erkelenz Burg wordt voor 11:00 uur bediend richting Niederkrüchten en na 11:00 uur richting Erkelenz. In de omgekeerde richting wordt via Erkelenz ZOB gereden met uitzondering van de ritten die richting Niederkrüchten via Erkelenz Gymnasium rijden.
- In de vakanties wordt altijd via Erkelenz Burg gereden. Bovendien wordt de halte Oerath Kapelle dan niet bediend.
Route
Halte | ||
Erkelenz, Bahnhof | ||
Erkelenz, Burg | ||
Erkelenz, Aachener Straße | ||
Erkelenz, Pestalozzischule | ||
Erkelenz, Gymnasium | ||
Erkelenz, ZOB | ||
Erkelenz, Oerather Mühle | ||
Erkelenz, Oerath Kapelle | ||
Erkelenz, Abzweigung Grambusch | ||
Wegberg, Holtum Spielplatz | ||
Wegberg, Uevekoven Gartenweg | ||
Wegberg, Uevekoven Luehweg | ||
Wegberg, Schulzentrum | ||
Wegberg, Grundschule | ||
Wegberg, Maaseiker Straße | ||
Wegberg, Busbahnhof | ||
Wegberg, Burg | ||
Wegberg, Harbeck | ||
Wegberg, Harbeck Im Ländchen | ||
Wegberg, Berg | ||
Wegberg, Abzweigung Molzmühle | ||
Wegberg, Rickelrath | ||
Wegberg, Zum Thomeshof | ||
Wegberg, Schwaam | ||
Wegberg, Venheyde | ||
Wegberg, Merbeck Schürensteg | ||
Wegberg, Merbeck Schule | ||
Wegberg, Abzweigung Tetelrath | ||
Niederkrüchten, Silverbeek | ||
Niederkrüchten, Ryth | ||
Niederkrüchten, Felderhausen | ||
Niederkrüchten, Schulzentrum | ||
Niederkrüchten, Lindbruch |
Geschiedenis
Op 13 december 2015 werd de halte Wegberg Maaseiker Straße in de route opgenomen.
Op 11 december 2016 ging een aantal ritten via de halte Burg in Erkelenz rijden in plaats van via het ZOB. Daarnaast werd de bediening van een aantal haltes in Wegberg gewijzigd.
Op 10 december 2017 werd de bediening van Oerath gewijzigd. Voortaan werd Oerath niet meer in de vakanties bediend.