Lijn 38 Blauhuis - Sneek Station NS
Voormalige buslijn 38 | |
Vervoerder(s) | FRAM |
Regio | Zuidwest-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 10 november 1974 t/m ... |
Voorganger(s) | 47 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 4x/dag |
Zondag | 2x/dag |
Lijn 38 reed tussen Blauwhuis en Sneek via Wolsum, Nijland en Ijsbrechtum.
Route
Halte | ||
Blauwhuis, Blauwhuis | ||
Wolsum, Wolsum | ||
Nijland, Tjaerdyk | ||
Nijland, Dorp | ||
IJsbrechtum, Epemawei | ||
Sneek, Harste | ||
Sneek, Bolswarderweg | ||
Sneek Station |
Geschiedenis
Op 10 november 1974 werd een nieuwe buslijn 38 geïntroduceerd als gedeeltelijke vervanging van lijn 47. Anders dan voorheen loopt de route niet meer via IJlst en Abbega, maar via IJsbrechtum en Nijland naar Blauwhuis. In zekere mate werd de frequentie tussen Sneek en Blauwhuis verhoogd naar een regelmatige 2-uursdienst in plaats van enkele ritjes voorheen.
In de dienstregeling 1976/1977 was de frequentie op zaterdag teruggebracht naar vier ritten in beide richtingen en op zondag naar twee ritten in beide richtingen.