Lijn 37 Groningen Centraal Station - Grijpskerk De Wierde
Voormalige buslijn 37 | |
Vervoerder(s) | GADO (... - 1998), Arriva (1998 - ...) |
Regio | West-Groningen |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | iig. 1995 t/m 1998 |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Spits (vakantie) | 1-2x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 37 reed van Groningen via Aduard, Zuidhorn, Noordhorn, Niezijl naar Grijpskerk.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Hoendiep | ||
Groningen, Travertijnstraat | ||
Aduard, Aduarderweg | ||
Zuidhorn, Zonnehuis | ||
Noordhorn, Gouden Leeuw | ||
Niezijl, voormalige GADO Garage | ||
Grijpskerk, Kerk | ||
Grijpskerk, De Wierde |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 28 mei 1995 kwamen alle ritten van maandag- t/m zaterdagavond te vervallen, alleen op koopavonden bleef nog één rit vanuit Groningen rijden. Tussen Grijpskerk en Zuidhorn konden reizigers op genoemde tijdstippen gebruik maken van de lijntaxi en vervolgens overstappen op lijn 33 voor een doorgaande reis naar Groningen.
In de Arriva dienstregeling 1999/2000 werd er van maandag t/m vrijdag in de ochtendspits richting Groningen 3-4 keer per uur gereden, daarna werd tot ongeveer 10.00 uur een halfuursdienst gereden. Waarbij één rit begon in Niehove bij de voormalige GADO garage. Richting Grijpskerk werd eens per uur gereden in de middag aangevuld tot een halfuursdienst, enkele middag ritten reden in Groningen niet via de Travertijnstraat. In de schoolvakanties werd richting Groningen tussen 7.00 en 8.00 uur drie keer gereden en de rest van de dag elk uur. Richting Grijpskerk werd er de gehele dag een uursdienst gereden. Op zaterdag werd er globaal een uursdienst gereden. Lijn 37 reed niet de avonduren en op zondag.
In de dienstregeling 2000-2001 werd er van maandag t/m vrijdag in de ochtendspits richting Groningen 3x per uur gereden, daarna werd tot ongeveer 11.00 uur een halfuursdienst gereden. Waarbij twee ritten begonnen in Niehove bij de voormalige GADO garage tot het gereedkomen van de halte aan de Provinciale weg. De rest van de dag werd een uurdienst gereden. Richting Grijpskerk werd eens per uur gereden in de middag aangevuld tot een halfuursdienst. In de ochtend was er één extra rit tot Zuidhorn Transferium. In de schoolvakanties werd richting Groningen tussen 6.00 en 8.00 uur 2x per uur gereden en de rest van de dag elk uur. Richting Grijpskerk werd er de gehele dag een uursdienst gereden. Met aan het eind van de dag een extra rit. Op zaterdag werd er overdag een uursdienst gereden. In de avonduren en op zondag werd niet gereden.