Lijn 35 Groningen Centraal Station - Oldehove Niehoofsterweg (- Winsum Station)
Voormalige buslijn 35 | |
Vervoerder(s) | Qbuzz |
Concessie | GD |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro LE Ü, Mercedes-Benz Citaro G |
Periode | ... t/m 8 december 2012 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (deels LijnBelBus) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur (LijnBelBus) |
Lijn 35 reed van Groningen via Slaperstil, Aduard, Den Ham, Oldehove, Ezinge, Feerwerd en Garnwerd naar Winsum.
Dienstregeling
- Van maandag t/m vrijdag buiten de vakanties werd 1x/uur het hele traject gereden, met in de spitsuren 1x/uur een extra rit tussen Groningen en Oldehove. In de avonduren werd 1x/2 uur het hele traject gereden en 1x/2 uur als LijnBelBus tussen Aduard Carpoolplaats en Winsum, waarbij reizigers uit Groningen aansluiting hadden met lijn 39.
- In de spitsuren in de vakantieperioden werd het hele traject gereden. In de daluren en op zaterdag werd alleen tussen Groningen en Oldehove als vaste lijndienst gereden en reed een LijnBelBus tussen Oldehove en Winsum.
- Op zondag werd 1x/2 uur het hele traject als LijnBelBus gereden en 1x/2 uur als LijnBelBus tussen Aduard en Winsum.
Route
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Schoolholm | ||
Groningen, A-Kerkhof | ||
Groningen, Westerhaven | ||
Groningen, Herman Colleniusstraat | ||
Groningen, Rembrandt van Rijnstraat | ||
Groningen, Atoomweg | ||
Groningen, Meubelboulevard Hoendiep | ||
Groningen, Protonstraat | ||
Groningen, Travertijnstraat | ||
Groningen, Metaallaan | ||
Groningen, Pyrietstraat | ||
Groningen, Opaalstraat | ||
Groningen, Het Roege Bos | ||
Groningen, Hans Lodeizenstraat | ||
Groningen, De Held | ||
Groningen, Arminiusstraat | ||
Groningen, Leegeweg | ||
Groningen, Lutherstraat | ||
Groningen, Augustinusstraat | ||
Slaperstil, Zijlvesterweg | ||
Slaperstil, Gaaikemadijk | ||
Slaperstil, Nieuwe Klap | ||
Aduard, Carpoolplaats | ||
Aduard, Westersingel | ||
Aduard, Bloemstraat | ||
Aduard, Kleiweg | ||
Aduard, Brug | ||
Den Ham, Hamstertolhek | ||
Den Ham, Sietse Veldstraweg | ||
Den Ham, Fransumerweg | ||
Oldehove, Jensemaweg | ||
Oldehove, Barnwerd | ||
Oldehove, Boventilsterweg | ||
Oldehove, Blindeweg | ||
Oldehove, Schipvaart | ||
Oldehove, Kernwerderlaan | ||
Oldehove, Hofmastraat | ||
Oldehove, Niehoofsterweg | ||
Oldehove, Hofmastraat | ||
Oldehove, Kernwerderlaan | ||
Oldehove, Schoolstraat | ||
Oldehove, Schipvaart | ||
Oldehove, Blindeweg | ||
Saaksum, Brug | ||
Ezinge, Oldijk | ||
Ezinge, Brug | ||
Ezinge, Nieuwestreek | ||
Feerwerd, Mentaheerd | ||
Feerwerd, Brug | ||
Feerwerd, Aduarderdiep | ||
Garnwerd, Antumerweg | ||
Garnwerd, Krassumerstraat | ||
Winsum, Borgweg | ||
Winsum, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis heeft. Deze lijn werd (vrijwel) ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Op 2 januari 2011 verviel het korte traject tussen Oldehove en Niehove wat tijdens de spitsuren werd gereden, voor de weinige reizigers uit Niehove kwam geen alternatief terug. In de dienstregeling wijzigden de vertrek- en aankomsttijden enigszins, zodat reizigers vanuit Winsum altijd een aansluiting van lijn 165 hadden. Verder vonden geen wijzigingen plaats in de route of dienstregeling.
Met ingang van 9 december 2012 ging de lijn alleen nog rijden tussen Groningen en Oldehove. Het vervallen traject van/naar Winsum werd overgenomen door de nieuwe lijn 36.
Voormalige route(s)
Voormalige route naar Niehove (... - 01-2011)
Halte | ||
Oldehove, Niehoofsterweg | ||
Niehove, Noordhornerweg | ||
Niehove, Frijtumerweg | ||
Niehove, Kerkpad |