Lijn 16 Münster, Meckmannweg - Kinderhaus Brüningheide
Buslijn 16 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Stadtwerke Münstersub |
Verkeersverbond | WT |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Münster |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G MAN Lion's City G Solaris Urbino G |
Rijdt sinds | 10 oktober 2016 |
Voorganger(s) | 6, 16 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur (tot 20:00) |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 16 rijdt van Münster Mecklenbeck via Geistviertel, Hauptbahnhof, Altstadt, Kreuzviertel en Uppenberg naar Kinderhaus.
Dienstregeling
- Op zondag wordt de frequentie na circa 12:00 uur verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.
Route
Halte | ||
Münster, Meckmannweg | ||
Münster, Holtkamp | ||
Münster, Alte Heroldstraße | ||
Münster, Mecklenbeck Bahnhof | ||
Münster, Dingbängerweg | ||
Münster, Umspannwerk | ||
Münster, Mersmannsstiege | ||
Münster, Kerkheideweg/Brillux | ||
Münster, Boeselagerstraße | ||
Münster, P+R Weseler Straße | ||
Münster, Buckstraße | ||
Münster, Inselbogen/Sparkassenzentrale | ||
Münster, DZ HYP/IHK | ||
Münster, Kolde-Ring/LVM | ||
Münster, Geiststraße | ||
Münster, Sankt-Antonius-Kirche | ||
Münster, Ludgeriplatz | ||
Münster, Hauptbahnhof | ||
Münster, Eisenbahnstraße | ||
Münster, Altstadt/Bült | ||
Münster, Tibusstraße | ||
Münster, Kreuzschanze | ||
Münster, Hoyastraße | ||
Münster, Nordplatz | ||
Münster, Cheruskerring | ||
Münster, Polizeipräsidium/LWL-Klinik | ||
Münster, Dreifaltigkeitskirche | ||
Münster, Germania-Campus | ||
Münster, Meßkamp | ||
Münster, Dreizehnerstraße | ||
Münster, Ermlandweg | ||
Münster, Im Moorhock | ||
Münster, Martin-Niemöller-Straße | ||
Münster, Eimermacherweg | ||
Münster, Idenbrockplatz | ||
Münster, Feldstiegenkamp | ||
Münster, Meinertzstraße | ||
Münster, Killingstraße | ||
Münster, Kinderhaus Brüningheide |
Geschiedenis
Op 10 oktober 2016 werd de gehele stadsdienst van Münster opnieuw opgezet. Lijn 16 ging volgens dezelfde route als lijn 15 tussen het Hauptbahnhof en de Ermlandweg rijden. Vanaf de Ermlandweg werd de route van de oude lijn 6 gevolgd naar Brüningheide.
Op 30 juli 2018 werd de halte WL Bank/IHK hernoemd in DZ HYP/IHK.
Op 19 mei 2022 werd de halte Heroldstraße hernoemd Alte Heroldstraße.
Op 16 januari 2023 werd de halte Meyerbeerstraße hernoemd in Mecklenbeck Bahnhof.
Op 30 september 2023 werd de dienstregeling uitgedund. Van maandag tot en met zaterdag werd de frequentie verlaagd van 3x/uur naar 2x/uur. Tevens werd voortaan de dienstregeling rond 20:00 uur in plaats van 21:00 uur beëindigd.