Lijn 169 Amsterdam Amstelstation - Schiphol-Zuid P30
Voormalige buslijn 169 | |
Vervoerder(s) | NZH (1998 - 1999), Connexxion (1999 - 2000) |
Regio's | Amsterdam, Amstelland-Meerlanden |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Berkhof Duvedec |
Periode | 24 mei 1998 t/m 25 maart 2000 |
Voorganger(s) | lijn 169 |
Opvolger(s) | lijn 199 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 2-4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 169 reed van Amsterdam via Amstelveen naar Schiphol.
In de daluren (10:00 - 14:00) en op zaterdag overdag werd slechts tussen het Amstelstation en Amstelveen Westwijk 4x/uur gereden.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Amstelstation | ||
Amsterdam, Europaplein | ||
Amsterdam, Station RAI | ||
Amsterdam, Gelderlandplein | ||
Amsterdam, Kalfjeslaan/Amstelveenseweg | ||
Amstelveen, Busstation | ||
Amstelveen, Ziekenhuis | ||
Amstelveen, Middenhoven | ||
Amstelveen, Westwijkplein | ||
Amstelveen, Startbaan/Noorddammerweg | ||
Schiphol-Oost, Stationsplein | ||
Schiphol-Oost, Gebouw 133 | ||
Schiphol-Oost, Gebouw 70 | ||
Schiphol-Noord, Bussluis | ||
Schiphol-Noord, Loevesteinse Dwarsweg | ||
Schiphol-Noord, Elzenhof | ||
Schiphol-Noord, P40 | ||
Schiphol-Noord, Sleepterrein | ||
Schiphol-Centrum, Plaza/NS | ||
Schiphol-Centrum, RLD/Skyport | ||
Schiphol-Centrum, Kokspassage | ||
Schiphol-Centrum, Vrachtgebouw 1 | ||
Schiphol-Centrum, Schipholgebouw | ||
Schiphol-Centrum, Uiverweg | ||
Schiphol-Zuid, Toekanweg | ||
Schiphol-Zuid, Flamingoweg | ||
Schiphol-Zuid, P30 |
Geschiedenis
Op 24 mei 1998 werd lijn 169 op Schiphol verlengd van het Plaza naar Parkeerterrein P30. Voorts werd de frequentie in de (brede) spitsuren verhoogd naar 4x/uur over het hele traject.
Op 26 maart 2000 ging het Schiphol Sternet officieel van start. Het lijnnummer werd daartoe gewijzigd naar 199, opdat alle lijnnummers voortaan in de 19x-serie vielen. De route bleef ongewijzigd, de frequentie in de daluren en op zaterdag overdag werd toen teruggebracht naar 2x/uur.