Lijn 165 Groningen Centraal Station - Zoutkamp Marnestraat
Voormalige buslijn 165 | |
Vervoerder(s) | Arriva (... - 2009), Qbuzz (2009 - 2014) |
Concessies | GGD, GD |
Lijnsoort | Spitsbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G, Wright Commander, Mercedes-Benz Citaro LE Ü |
Periode | ... t/m 13 december 2014 |
Opvolger(s) | 65 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1x/uur (vanaf 13:15) |
Dal (vakantie) | reed niet |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 165 reed van Groningen via Adorp, Sauwerd, Winsum, Mensingeweer en Ulrum naar Zoutkamp.
Dienstregeling
- In de ochtendspits reden twee ritten van Zoutkamp naar Groningen en twee ritten van Winsum naar Zoutkamp (laatste 2 niet tijdens vakanties)
- In de middagspits werd slechts 1x/uur van Groningen naar Zoutkamp gereden (ook in vakanties).
- Buiten de vakantieperioden werd rechtstreeks via de N367 gereden, maar in de schoolvakanties werd via Eenrum gereden.
- Tussen Transferium Kardinge en het Hoofdstation in Groningen was geen lokaal vervoer mogelijk, er kon alleen uitgestapt worden.
Route
Halte | ||
Groningen, Centraal Station | ||
Groningen, Hereplein | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Schuitendiep | ||
Groningen, UMCG Hoofdingang | ||
Groningen, Prof. Rankestraat | ||
Groningen, Linnaeusplein | ||
Groningen, Klaprooslaan | ||
Groningen, Wielewaalplein | ||
Groningen, Oliemuldersbrug | ||
Groningen, Pop Dijkemaweg | ||
Groningen, Beneluxweg | ||
Groningen, P+R Kardinge | ||
↑ vanaf/tot hier geen lokaal vervoer ↑ | ||
Groningen, Meedenpad | ||
Groningen, Bakemastraat | ||
Groningen, Granpré Moliereweg | ||
Groningen, Van Eesterenlaan | ||
Noorderhogebrug, Boterdiepbrug | ||
Adorp, Oude Adorperweg | ||
Adorp, Harssenslaan | ||
Adorp, Torenweg | ||
Adorp, Munnikeweg | ||
Sauwerd, Burchtweg | ||
Wetsinge, Molenstreek | ||
Wetsinge, Gemaal Tilburg | ||
Winsum, Borgweg | ||
Winsum, Station | ||
Winsum, Borgweg | ||
Winsum, Priorstraat | ||
Winsum, Rotonde N361 | ||
Winsum, Maarhuizerweg | ||
Mensingeweer, Eenrummerweg | ||
Mensingeweer, Mengsingeweersterweg | ||
Eenrum, De Vennen | ||
Eenrum, Kerkhofslaan | ||
Eenrum, Raadhuisstraat | ||
Eenrum, Aagtsweg | ||
Wehe den Hoorn, Pastoor J. Martensstraat | ||
Wehe den Hoorn, Warfhuisterweg | ||
Wehe den Hoorn, Kerkstraat | ||
Leens, Breekweg | ||
Ulrum, Schapenweg | ||
Ulrum, Elensterweg | ||
Vierhuizen, Viersprong | ||
Zoutkamp, Panserweg 14 | ||
Zoutkamp, Stationsstraat | ||
Zoutkamp, S.H. Woldringhstraat | ||
Zoutkamp, Marnestraat |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 13 december 2009 ging al het busvervoer in de provincies Groningen en Drenthe over naar Qbuzz die de concessie Groningen-Drenthe gewonnen had. Dit ging wel ten koste van Arriva die hier een lange voorgeschiedenis heeft. Deze lijn werd ongewijzigd voortgezet door Qbuzz.
Op 24 februari 2013 werd een beperking in Groningen ingevoerd. Komende vanuit Winsum, mochten reizigers na Transferium Kardinge niet meer instappen op de tussengelegen haltes. Uitstappen mochten de reizigers nog wel. Als alternatief kon voor deze haltes gebruik gemaakt worden van de lijnen 3 en 6.
Op 5 januari 2014 werd de route in Groningen verlegd van de Grote Markt via de Zaagmuldersweg, om daarmee de opgeheven lijn 4 te vervangen. In de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op 14 december 2014 werden alle ritten geïntegreerd in lijn 65, die nu in de ochtendspits elk kwartier naar Groningen ging rijden en in de middagspits elk half uur naar Zoutkamp.
Voormalige route(s)
Voormalige route in Groningen Centrum (... - 01-2014)
Halte | ||
Groningen, Zuiderdiep | ||
Groningen, Oosterstraat | ||
Groningen, Gelkingestraat | ||
Groningen, Grote Markt | ||
Groningen, UMCG Noord | ||
Groningen, W.A. Scholtenstraat | ||
Groningen, W. van Doeverenplein | ||
Groningen, Zaagmuldersbrug | ||
Groningen, Oliemuldersbrug |