Lijn 162 Heerhugowaard Reigersdaal - Schoorl Frederikslaan
Voormalige buslijn 162 | |
Vervoerder(s) | NZH, Connexxion |
Regio | Alkmaar |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 1 juni 1997 t/m ... |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur (zomer, kerst) |
Dal | 2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur (zomer, kerst) |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 162 reed van Heerhugowaard via Alkmaar en Bergen naar Schoorl.
Van maandag t/m zaterdag reden alle ritten naar Schoorl. Op zaterdag in de vakantieperioden werd er maar 1x/uur gereden tussen Bergen en Schoorl, op zondag wordt er tweemaal per uur gereden tussen Alkmaar en Schoorl en éénmaal per uur tussen Heerhugowaard en Alkmaar.
Route
Route buiten Heerhugowaard is niet compleet
Halte | ||
Heerhugowaard, Reigersdaal | ||
Heerhugowaard, Krusemanlaan | ||
Heerhugowaard, Berckheidelaan | ||
Heerhugowaard, Van Goghstraat | ||
Heerhugowaard, Rembrandtlaan | ||
Heerhugowaard, Bickerstraat | ||
Heerhugowaard, Basiusstraat | ||
Heerhugowaard, Erasmussingel | ||
Heerhugowaard, Saturnuslaan | ||
Heerhugowaard, Titanialaan | ||
Heerhugowaard, Station | ||
Heerhugowaard, Parelhof | ||
Heerhugowaard, Diamant | ||
Heerhugowaard, Granaat | ||
Heerhugowaard, Smaragd | ||
Heerhugowaard, Rijn | ||
Heerhugowaard, Amstel | ||
Heerhugowaard, Westfrieslandsingel | ||
Heerhugowaard, Oostertocht/Huygenhoek | ||
Heerhugowaard, Zuidwijk/De Kieft | ||
Alkmaar, Kanaalkade | ||
Alkmaar, Station | ||
Alkmaar, Hogeschool Alkmaar | ||
Alkmaar, Jan Ligthartstraat | ||
Bergen, Plein | ||
Bergen, Komlaan | ||
Schoorl, Frederikslaan |
Geschiedenis
Op 1 juni 1997 werden de oude lijnen 162 en 169 samengevoegd tot een nieuwe lijn 162 tussen Heerhugowaard, Alkmaar en Schoorl.
De nieuwe lijn ging dagelijks overdag 1x/uur het hele traject rijden en 1x/uur tussen Heerhugowaard en Bergen, in de avonduren werd 1x/uur gereden tussen Alkmaar en Schoorl. Tijdens de zomervakantie werd op maandag t/m zaterdag overdag 2x/uur het hele traject gereden, terwijl op zondag 2x/uur tussen Alkmaar en Schoorl werd gereden.
In de dienstregeling 1999/2000 werd op maandag t/m vrijdag overdag in de spitsuren 2x/uur het hele traject gereden, in daluren en op zaterdag slechts 1x/uur, aangevuld met 1x/uur Heerhugowaard - Bergen. Op maandag t/m zaterdagavond en zondag overdag werd 1x/uur het hele traject gereden, op zondagavond werd alleen tussen Alkmaar en Schoorl gereden.