Lijn 156 Almere-Stad Passage - Hilversum Station NS
Voormalige buslijn 156 | |
Vervoerder(s) | Centraal Nederland en VAD |
Regio's | Flevoland-Zuid, Gooi- en Vechtstreek |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 3 juni 1984 t/m 30 mei 1987 |
Voorganger(s) | geen |
Opvolger(s) | 156 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/2 uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 156 reed van Almere-Stad naar Hilversum.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Almere-Stad, Passage | ||
Almere-Stad, Busstation 't Oor | ||
Hilversum, Sportpark | ||
Hilversum, Station |
Geschiedenis
Op 3 juni 1984 werd een nieuwe buslijn geïntroduceerd die de plaatsen Almere-Stad en Hilversum rechtstreeks ging verbinden via de nieuwe Stichtse Brug. De route liep rechtstreeks via provincialewegen en de A27, waardoor de rit in 40 minuten gereden kon worden. Er werd alleen van maandag t/m zaterdag overdag 1x/uur gereden, één extra rit in beide spitsuren in beide richtingen.
Vanaf 2 juni 1985 ging de lijn ook in de (late) avonduren en op zondag éénmaal per twee uur rijden, zodat reizigers ook op deze momenten naar 't Gooi konden reizen.
Na de opening van de Flevolijn werd de lijn in Almere verlengd naar het nieuwe station Almere Centrum in een gelijkblijvende dienstregeling.