Lijn 139 Hoorn Station - Medemblik Busstation
Buslijn 139 | |
Vervoerder(s) | (TCR i.o.v.) Connexxion |
Concessie | Noord-Holland Noord |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | VDL Citea |
Rijdt sinds | 22 juli 2018 |
Voorganger(s) | 139, 239 |
Frequenties
| |
Spits | 4-6x/uur (ochtend) 4x/uur (middag) |
Spits (vakantie) | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 139 rijdt van Hoorn via Abbekerk en Opperdoes naar Medemblik.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt elk kwartier naar Medemblik gereden en elke 10 minuten naar Hoorn.
Route
Halte | ||
Hoorn, Station | ||
Hoorn, Dampten | ||
Hoorn, Berkhouterweg | ||
Abbekerk, Busstation | ||
Opperdoes, Almersdorperbrug | ||
Opperdoes, Noorderpad | ||
Opperdoes, Julianastraat | ||
Opperdoes, Almereweg | ||
Opperdoes, De Oude Stiek | ||
Medemblik, Voorhamer | ||
Medemblik, Admiraliteitsweg | ||
Medemblik, Schuitevoerderslaan | ||
Medemblik, Vierkantje | ||
Medemblik, Spooksingel | ||
Medemblik, Graaf Florislaan | ||
Medemblik, Busstation |
Geschiedenis
Op 22 juli 2018 ging de volgende concessie van Noord-Holland-Noord van start. Naast de introductie van het Flexvervoer werden diverse wijzigingen in het lijnennet doorgevoerd. Op die datum werd de route van lijn 139 aangepast; de bus ging voortaan rechtstreeks via de snelweg A7 rijden en liet Zwaag voortaan links liggen. Reizigers in Zwaag kunnen gebruik maken van lijn 11. Door deze snellere route werden de ritten van lijn 239 overgenomen. De frequentie op dit traject ging op diverse tijdstippen omhoog: in de ochtendspits van 2x/uur naar 4 tot 6x/uur, in de middagspits van 2x/uur naar 4x/uur en op zaterdag van 1x/uur naar 2x/uur.