Lijn 113 Amsterdam Centraal Station - Purmerend Tramplein
Voormalige buslijn 113 | |
Vervoerder(s) | NZH |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | Onbekend |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 113 reed van Amsterdam via Broek in Waterland, Monnickendam en Katwoude naar Volendam.
In de avonduren werd tot ongeveer 21.45 elk uur het hele traject gereden, daarna werd alleen nog tussen Amsterdam en Volendam gereden. Enkele vroege/late spitsritten reden ook alleen tussen Amsterdam en Volendam.
Route
Route is niet compleet
Halte | ||
Amsterdam, Centraal Station | ||
Amsterdam, Winkelcentrum | ||
Schouw, Splitsing | ||
Broek in Waterland, Kruisweg | ||
Broek in Waterland, Dorp | ||
Monnickendam, Busstation | ||
Katwoude, Hogendijk | ||
Volendam, Busstation | ||
Volendam, Mercuriuslaan | ||
Edam, Busstation | ||
Purmer, De Driesprong | ||
Purmer, Purmerkerk | ||
Purmerend, Purmerweg | ||
Purmerend, Tramplein |
Geschiedenis
Op 28 mei 1978 werden de oude lijnen 102 en 113 aan elkaar gekoppeld en vernummerd naar 113, zodat een nieuwe lijn ontstond tussen Amsterdam, Volendam en Purmerend. De lijn ging elke dag van de week een basisuurdienst rijden, met in de spitsrichting een enkele extra rit.