Lijn 105 Amsterdam ms. Oslofjordweg - Purmerend Korenstraat
Voormalige buslijn 105 | |
Vervoerder(s) | EBS |
Concessie | Waterland (2012-2019) |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Scania Omnilink |
Periode | 11 december 2011 t/m 14 december 2013 |
Voorganger(s) | 105 |
Opvolger(s) | 105 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | reed niet |
Lijn 105 reed van Amsterdam via Watergang en Ilpendam naar Purmerend.
Dienstregeling
Op zaterdag werd er alleen tussen Purmerend Tramplein en de Korenstraat gereden.
Route
Halte | ||
Amsterdam, ms. Oslofjordweg | ||
Amsterdam, NDSM-pier/ms. Van Riemsdijkweg | ||
Amsterdam, Klaprozenweg | ||
Amsterdam, Draaierweg | ||
Amsterdam, Slijperweg | ||
Amsterdam, Pinksterbloemstraat | ||
Amsterdam, Sneeuwbalstraat | ||
Amsterdam, Mosplein | ||
Amsterdam, Gentiaanstraat | ||
Amsterdam, Hagedoornplein | ||
Amsterdam, Kraaienplein | ||
Amsterdam, Havikslaan | ||
Amsterdam, Hamerstraat | ||
Amsterdam, Merelstraat | ||
Amsterdam, Rode Kruisstraat | ||
Amsterdam, Buikslotermeerplein | ||
Schouw, Splitsing | ||
Watergang, De Dollard | ||
Watergang, Dorp | ||
Ilpendam, Jaagweg | ||
Ilpendam, Dorp | ||
Ilpendam, Purmerlandersteiger | ||
Purmerend, Vurige Staart | ||
Purmerend, Jan Blankenbrug | ||
Purmerend, Rozenstraat | ||
Purmerend, Tramplein | ||
Purmerend, Gedempte Singelgracht | ||
Purmerend, Gedempte Where | ||
Purmerend, Stadhuis | ||
Purmerend, Waterlandplein | ||
Purmerend, Waterlandlaan | ||
Purmerend, Brug Wheermolen | ||
Purmerend, Churchilllaan | ||
Purmerend, Hannie Schaftstraat | ||
Purmerend, Albert Schweitzerlaan | ||
Purmerend, Anne Franklaan | ||
Purmerend, Meteorenweg/NS | ||
Purmerend, Van IJsendijkstraat | ||
Purmerend, Flevostraat | ||
Purmerend, Prof. Mr. P.J. Oudlaan | ||
Purmerend, M.L. Kingweg | ||
Purmerend, Koogsingel | ||
Purmerend, Cantekoogweg | ||
Purmerend, Kwadijkerkoogweg | ||
Purmerend, Nieuwe Gouw | ||
Purmerend, Ampèrestraat | ||
Purmerend, Kelvinstraat | ||
Purmerend, Korenstraat |
NB: De halte NDSM-pier heette volgens de halteborden ms. Van Riemsdijkweg.
NB2: De begin-/eindhalte in Amsterdam had nogal wat namen. Op de website van EBS heette deze Oslofjordweg, op de halteborden ms. Oslofjordweg en de bussen toonden zelf meestal NDSM-terrein als eindbestemming.
Geschiedenis
Op 11 december 2011 werd het busvervoer in de concessie Waterland overgenomen door nieuwkomer EBS, dit ging wel ten koste van Arriva. Naast de introductie van het R-net werd vrijwel het gehele lijnennet vernummerd. In Amsterdam Noord werd het eindpunt van lijn 105 verlegd van het Buiksloterwegveer naar het NDSM-terrein, alwaar bij de ms. Oslofjordweg een nieuw eindpunt gecreëerd was. Van maandag t/m zaterdag overdag bleef de dienstregeling ongewijzigd; echter in de avonduren en op zondag kwamen alle ritten te vervallen vanwege de geringere bezetting. Het alternatief waren dan de lijnen 301 en 306.
Op 9 december 2012 werd de route in Purmerend iets gewijzigd. De route via de Burg. Kooimanweg kwam te vervallen, daarvoor in de plaats ging de lijn via de Churchilllaan rijden. Ook ging de lijn in Overwhere voortaan een extra lusje via de Koogsingel en M.L. Kingweg maken. In de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Op 15 december 2013 werd het eindpunt in Amsterdam-Noord weer verlegd naar het Buiksloterwegveer, waarmee in feite de oude situatie van Arriva weer terugkeerde. Tevens werd in Purmerend het busstation Tramplein buiten gebruik gesteld vanwege herinrichtingswerkzaamheden, iets ten noorden van dit busstation werd een tijdelijke halte geplaatst. In de dienstregeling vonden verder geen wijzigingen plaats.
Voormalige route(s)
Voormalige route via de Doplaan (12-2011 - 12-2012)
Halte | ||
Purmerend, Gedempte Where | ||
Purmerend, Anette Poelmanstraat | ||
Purmerend, Doplaan | ||
Purmerend, Waterlandplein |