Lijn 013 Mönchengladbach Hauptbahnhof - Niederkrüchten Schulzentrum
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 30 nov 2019 om 18:02
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 013 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | (KVS i.o.v.) NEW MöBus |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro (G) Solaris Urbino |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | 0-1x/uur |
Zaterdag | 0-1x/uur |
Zondag | 0-1x/(2) uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 013 rijdt van Mönchengladbach Hauptbahnhof via Mönchengladbach Hardt, Hehler, Waldniel, Rüsgen, Hagen en Brempt naar Niederkrüchten.
Dienstregeling
- Er wordt doordeweeks altijd 1x/uur gereden tussen Mönchengladbach Hauptbahnhof en Niederkrüchten Schulzentrum.
- Buiten de vakanties rijden er veel extra ritten richting Niederkrüchten/Elmpt. In de ochtendspits rijdt een extra rit van Mönchengladbach Hauptbahnhof naar Waldniel Schulzentrum en een extra rit van Waldniel Schulzentrum naar Elmpt. Vanaf 11:00 uur wordt 1x/uur extra gereden van Niederkrüchten Schulzentrum naar Elmpt en 1x/uur extra van Waldniel Schulzentrum naar Elmpt. Deze ritten hebben onregelmatige dienstregeling, maar gaan ongeveer door tot 17:00 uur. In de richting Mönchengladbach zijn er ook extra ritten, de meeste ritten rijden in de ochtendspits. Er wordt dan 2x/uur extra gereden van Elmpt naar Waldniel Schulzentrum. In de daluren tussen 13:00 en 15:00 uur zijn er extra ritten van Waldniel Schulzentrum naar Mönchengladbach Hauptbahnhof. Enkele extra ritten rijden via de Palixweg (in beide richtingen).
- In de doordeweekse avonduren wordt 1x/uur gereden tussen Mönchengladbach Hauptbahnhof en Waldniel Kirche. Tussen Waldniel Kirche en Niederkrüchten rijdt 's avonds 1x/uur een belbus.
- Op zaterdag wordt overdag 1x/uur gereden tussen Mönchengladbach Hauptbahnhof en Waldniel Kirche. De avonddienstregeling is hetzelfde als doordeweeks.
- Op zondag wordt overdag 1x/uur gereden tussen Mönchengladbach Hauptbahnhof en Hardt Markt, 1x/2 uur gaat de bus door naar Niederkrüchten Schulzentrum. Deze ritten zijn gekoppeld aan lijn 012. In de avonduren wordt 1x/uur gereden tussen Mönchengladbach Hauptbahnhof en Waldniel Kirche.
Route
Halte | ||
Mönchengladbach, Hauptbahnhof/Europaplatz | ||
Mönchengladbach, Galeria Kaufhof | ||
Mönchengladbach, Am Minto | ||
Mönchengladbach, Museum Abteiberg | ||
Mönchengladbach, Alter Markt | ||
Mönchengladbach, Kleiststraße | ||
Mönchengladbach, Kapuzinerplatz | ||
Mönchengladbach, Stadtverwaltung | ||
Mönchengladbach, Grünewald | ||
Mönchengladbach, Waldnieler Straße | ||
Mönchengladbach, Bruggrafenstraße | ||
Mönchengladbach, Waldhausen Kirche | ||
Mönchengladbach, Ostmarkstraße | ||
Mönchengladbach, Stationsweg | ||
Mönchengladbach, Poeth | ||
Mönchengladbach, Moosheide | ||
Mönchengladbach, Beltinghoven | ||
Mönchengladbach, Vorster Straße | ||
Mönchengladbach, Haus Butzen | ||
Mönchengladbach, Heilstättenweg | ||
Mönchengladbach, Louise Gueury Straße | ||
Mönchengladbach, Vossenbäumchen | ||
Mönchengladbach, Hardt Verwaltungsstelle | ||
Mönchengladbach, Hardt Markt | ||
Mönchengladbach, Tomper Straße | ||
Hehler, Hehler | ||
Hehler, Bleichermühle | ||
Hehler, Schule | ||
Hehler, Rösler Siedlung | ||
Waldniel, Waldnieler Heide | ||
Waldniel, Siedlung | ||
Waldniel, Am Zoppenberg | ||
Waldniel, Ungerather Weg | ||
Waldniel, Ungerath | ||
Waldniel, Weiherstraße | ||
Waldniel, Kirche | ||
Waldniel, Schulzentrum | ||
Waldniel, Kirche | ||
Waldniel, Weiherstraße | ||
Waldniel, Kastanienallee | ||
Rüsgen, Rüsgen | ||
Rüsgen, Schier | ||
Hagen, Abzweig Linde | ||
Hagen, Abzweig Hagen | ||
Brempt, Campingplatz | ||
Brempt, Brempt | ||
Brempt, Abzweig Gützenrath | ||
Niederkrüchten, Brahmsstraße | ||
Niederkrüchten, Lindbruch | ||
Niederkrüchten, Felderhausen | ||
Niederkrüchten, Schulzentrum | ||
Oberkrüchten, Oberkrüchten | ||
Boscherhausen, Boscherhausen | ||
Dam, Abzweig Boscherhausen | ||
Dam, Gewerbegebiet | ||
Elmpt, Kreuz | ||
Elmpt, Heinrichsstraße | ||
Elmpt, Schillerstraße | ||
Elmpt, Grundschule | ||
Elmpt, Schillerstraße | ||
Elmpt, Lehmkul | ||
Overhetfeld, Kapellenfeld | ||
Overhetfeld, Mühlenweg | ||
Overhetfeld, Kapelle | ||
Overhetfeld, Mühlenweg | ||
Overhetfeld, Kapellenfeld | ||
Overhetfeld, Schule | ||
Overhetfeld, Kreuz | ||
Overhetfeld, Abzweig Venekoten | ||
Venekoten, Parkplatz | ||
Overhetfeld, Abzweig Venekoten | ||
Elmpt, Siedlung | ||
Elmpt, Palixweg | ||
Elmpt, An der Wae | ||
Elmpt, Nollesweg | ||
Elmpt, Deutsches Zollamt |
Geschiedenis
Op 10 juli 2016 werd richting het Hauptbahnhof niet langer via de Hindenburgstraße gereden, maar via de Steinmertzstraße. Bij deze routewijziging werden drie nieuwe haltes in gebruik genomen.
Op 15 juli 2018 werd de tweede fase van het nieuwe OV-netwerk van Mönchengladbach in uitvoering gebracht. In vervolg werd de dienst op zondag twee uur eerder opgestart dan normaal.