Lijn 620 Wuppertal Kuckelsberg - Remscheid Lüttringhausen Rathaus
Buslijn 620 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | WSW, SR |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G |
Frequenties
| |
Spits | 2-3x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Avond (werkdagen) | 0-3x/uur |
Avond (weekend) | 0-2x/uur |
Zaterdag | 0-2x/uur |
Zondag | 0-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 620 rijdt van Wuppertal Elberfeld via Wuppertal Hauptbahnhof, Wuppertal Lichtscheid, Wuppertal Ronsdorf en Remscheid Klausen naar Remscheid Lüttringhausen.
Dienstregeling
- In de ochtendspits wordt 3x/uur gereden tussen Wüstenhofer Straße en Ronsdorf Bahnhof, 3x/uur van Lüttringhausen Rathaus naar Ronsdorf Bahnhof en 2x/uur van Ronsdorf Bahnhof naar Lüttringhausen Rathaus. In de middagspits wordt juist 3x/uur gereden van Ronsdorf Bahnhof naar Lüttringhausen Rathaus en 2x/uur van Lüttringhausen Rathaus naar Ronsdorf Bahnhof. Wanneer niet wordt gereden tussen Lüttringhausen Rathaus en Ronsdorf Bahnhof wordt doorgereden als lijn 666.
- In de daluren tussen 8:30 en 12:00 uur wordt 1x/uur tussen Ronsdorf Bahnhof en Lüttringhausen Rathaus gereden. Tussen circa 12:00 en 15:00 uur wordt de frequentie tussen Ronsdorf Bahnhof en Lüttringhausen Rathaus verhoogd naar 2x/uur. In combinatie met lijn 666 wordt een verhoogde frequentie aangeboden tussen Ronsdorf Bahnhof en Lüttringhausen Rathaus.
- In de avonduren na circa 20:00 uur wordt niet tussen de haltes Wüstenhofer Straße en Hauptbahnhof gereden. Verder wordt dan 2x/uur gereden tussen de haltes Hauptbahnhof en Ronsdorf Bahnhof en 1x/uur wordt gereden tussen Ronsdorf Bahnhof en Lüttringhausen Rathaus.
- In het weekend wordt dezelfde dienstregeling als in de avonduren gereden. Echter, wordt op zaterdag tussen circa 8:00 en 20:00 uur en op zondag tussen circa 10:00 en 20:00 uur ook 2x/uur tussen de haltes Wüstenhofer Straße en Hauptbahnhof gereden.
Route
Halte | ||
Wuppertal, Wüstenhofer Straße | ||
Wuppertal, Mirker Bahnhof | ||
Wuppertal, Schleswiger Straße | ||
Wuppertal, Wiesenstraße | ||
Wuppertal, Ludwigstraße | ||
Wuppertal, Karlsplatz | ||
Wuppertal, Morianstraße | ||
Wuppertal, Wall/Museum | ||
Wuppertal, Hauptbahnhof | ||
Wuppertal, Kluse/Dessauerbrücke | ||
Wuppertal, Haubahn | ||
Wuppertal, Espenstraße | ||
Wuppertal, Distelbeck | ||
Wuppertal, Kluser Höhe | ||
Wuppertal, Barmenia-Allee | ||
Wuppertal, Böhler Hof | ||
Wuppertal, Am Walde | ||
Wuppertal, Kapellen | ||
Wuppertal, Auf Lichtscheid | ||
Wuppertal, Lichtscheid Wasserturm | ||
Wuppertal, Parkstraße | ||
Wuppertal, Friedhof Staubenthal | ||
Wuppertal, Elias-Eller-Straße | ||
Wuppertal, Kurfürstenstraße | ||
Wuppertal, Reformierte Kirche | ||
Wuppertal, Ronsdorf Markt | ||
Wuppertal, Am Stadtbahnhof | ||
Wuppertal, Lüttringhauser Straße | ||
Wuppertal, Kratzkopfstraße | ||
Wuppertal, Ronsdorf Bahnhof | ||
Wuppertal, Gasstraße | ||
Remscheid, Am Blaffertsberg | ||
Remscheid, Klausen/Lockfinke | ||
Remscheid, Eiche | ||
Remscheid, Eisernstein | ||
Remscheid, Lüttringhausen Rathaus |
Geschiedenis
Op 12 juni 2016 werd de halte Mirke Bahnhof hernoemd in Mirker Bahnhof.
Op 29 mei 2017 ging de laatste fase van de bouw van het nieuwe busstation in Wuppertal van start. Hierbij werd het busstation Ohligsmühle buiten gebruik gesteld en werden de haltes Morianstraße, Wall/Museum en Historische Stadthalle als overstappunten gebruikt.
Op 25 november 2018 werd het busstation van Wuppertal geopend. Als gevolg hiervan vervielen de haltes Ohligsmühle en Historische Stadthalle en werd het nieuwe busstation bediend. Daarnaast werd de route in Elberfeld gewijzigd. In plaats van de halte Blankstraße en de halte Espenstraße richting Ronsdorf werden voortaan de haltes Distelbeck, Haubahn en Kluse/Dessauerbrücke bediend. Als laatste werd de halte Kniprodestraße hernoemd in Reformierte Kirche.
Op 15 december 2019 werd de halte Schule Kruppstraße hernoemd in Schulzentrum Kruppstraße.
Op 10 oktober 2021 werd het aantal ritten tussen Ronsdorf en Lüttringhausen verminderd, doordat lijn 666 voortaan door ging rijden Ronsdorf. Hierdoor werd in de ochtendspits de frequentie richting Lüttringhausen verlaagd van 3x/uur naar 2x/uur en in de middagspits in de omgekeerde richting. Doordeweeks tussen circa 12:00 en 15:00 uur werd de frequentie in beide richtingen verlaagd van 3x/uur naar 2x/uur.
Op 21 november 2022 kwam doordeweeks het traject tussen de haltes Kuckelsberg en Wüstenhofer Straße te vervallen. Hierdoor kwam het eindpunt net zoals in het weekend te liggen bij de halte Wüstenhofer Straße.