Lijn 36 Aarschot Station - Scherpenheuvel Gemeentehuis
LET OP! Deze pagina is al aangepast aan de nieuwe dienstregeling, die geldt vanaf 23 juni 2024. Voor informatie over de huidige dienstregeling zie het kopje geschiedenis of de website van de vervoerder. |
Voormalige buslijn 36 in België | |
Vervoerder(s) | De Vlinder/Hageland i.o.v. De Lijn |
Entiteit | Vlaams-Brabant |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City, Mercedes-Benz Citaro, Van Hool (new)A600, Van Hool newA360H, Van Hool newAG300 |
Periode | ... t/m 30 juni 2023 |
Opvolger(s) | 31, 594 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 36 reed van Aarschot via Langdorp, Testelt, Averbode en Zichem naar Scherpenheuvel.
Dienstregeling
- Buiten vakantieperioden reden in de ochtendspits twee ritten verder naar Diest en kwamen in de middagspits twee ritten uit Diest.
- Ten behoeve van scholieren werd in Aarschot, buiten schoolvakanties, via de Demervallei gereden.
Route
Halte | ||
Aarschot, Station | ||
Aarschot, Gilsonplein | ||
Aarschot, Sancta Maria | ||
Aarschot, Kerk | ||
Aarschot, Moederhuis | ||
Aarschot, Sint Jozefcollege | ||
Aarschot, Atheneum | ||
Aarschot, Damiaaninstituut | ||
Aarschot, Bekaf | ||
Aarschot, Demervallei | ||
Aarschot, Bekaf | ||
Aarschot, Sport | ||
Langdorp, Café Tennis | ||
Langdorp, Vuurmolenstraat | ||
Langdorp, School | ||
Langdorp, Kleine Meur | ||
Langdorp, Opperstraat | ||
Langdorp, Kapelleke | ||
Langdorp, Zavel | ||
Langdorp, Kabien | ||
Langdorp, Drie Wegen | ||
Testelt, Haneberg | ||
Testelt, Station | ||
Testelt, Bareel | ||
Testelt, Plaats Vondel | ||
Averbode, Zand | ||
Averbode, Bredestraat | ||
Averbode, Abdij | ||
Averbode, Dorp | ||
Averbode, De Haak | ||
Averbode, Broekstraat | ||
Zichem, Weg naar Diest | ||
Zichem, Station | ||
Zichem, Kerk | ||
Zichem, Lindeboom | ||
Zichem, Molleveldwijk | ||
Zichem, Nieuwe Wijk | ||
Scherpenheuvel, Gemeentehuis | ||
Scherpenheuvel, Op 't Hof | ||
Scherpenheuvel, Pompken | ||
Kaggevinne, Café Nova | ||
Kaggevinne, Koebaan | ||
Kaggevinne, Halfweg | ||
Kaggevinne, Kerk | ||
Kaggevinne, Gemeentehuis | ||
Kaggevinne, Drukkerij | ||
Diest, Leuvensepoort | ||
Diest, Hasseltsepoort | ||
Diest, Sint Jansplein | ||
Diest, Stadion | ||
Diest, Euro Shoe | ||
Diest, Atheneum | ||
Diest, Station |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Vanwege de slechte financiële situatie van De Lijn werd in 2012 een actieplan uitgevoerd. In dit plan werden diverse maatregelen genomen voor betere financiën. Eén van deze maatregelen was dat het aanbod van het busvervoer beter afgestemd zou worden op de vraag. Voor deze lijn gold dat per 16 april 2012 de specifieke marktbussen op donderdag kwamen te vervallen, als alternatief kunnen reizigers gebruik maken van de reguliere ritten of de belbus.
Op 6 januari 2014 werd de route van de schoolbussen in Aarschot aangepast. In Aarschot rijden de ritten in beide richtingen de route via het Centrum, en rijden rondom schooltijden voortaan een heen-en-weertje naar de Demervallei. De dienstregeling bleef verder ongewijzigd.
Halte | ||
Aarschot, Station | ||
Aarschot, Gilsonplein | ||
Aarschot, Albertlaan | ||
Aarschot, Kerk | ||
Aarschot, Moederhuis | ||
Aarschot, Sint Jozefcollege | ||
Aarschot, Atheneum | ||
Aarschot, Damiaaninstituut | ||
Aarschot, Kerk | ||
Aarschot, Atheneum | ||
Aarschot, Damiaaninstituut | ||
Aarschot, Bekaf | ||
Aarschot, Demervallei | ||
Aarschot, Sport |
Op 1 juli 2023 werd de volgende fase van het 'Nieuwe net' uitgerold bij De Lijn. Op deze datum werd het lijnennet in de Demervallei aangepast. De routes van de lijnen 36 en 37 werden op die datum samengevoegd en vernummerd naar lijn 31. Op de trajecten waar reguliere busverbinding meer rijdt, ging nog een schoolbus rijden. Onder het nieuwe lijnnummer werd de dienstregeling wel uitgebreid.