Lijn 494 Geilenkirchen, Bahnhof - Lindern Bahnhof
Buslijn 494 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Westsub |
Verkeersverbond | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City Solaris Urbino Iveco Crossway MAN NL 223 |
Rijdt sinds | 12 december 2021 |
Voorganger(s) | 494 |
Frequenties
| |
Spits | 0-2x/uur |
Spits (vakantie) | 0-1x/dag |
Dal | 0-3x/uur |
Dal (vakantie) | rijdt niet |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 494 rijdt van Geilenkirchen Stadtmitte via Süggerath, Müllendorf, Würm, Beeck en Leiffarth naar Lindern.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt buiten de vakanties met uitzondering van de periode tussen circa 9:00 en 12:00 uur en na circa 14:00 uur richting Geilenkirchen standaard 1x/uur gereden. In de omgekeerde richting wordt tussen 9:00 en 11:00 uur en na circa 17:00 uur niet gereden.
- In de ochtendspits rijdt een extra rit van Flahstraß via Würm Kirche naar Geilenkirchen Bahnhof. Ook een reguliere rit rijdt via Würm Kirche in plaats van Beeck Unterdorf.
- In de middaguren rijden richting Lindern drie extra ritten bovenop de frequentie van 1x/uur. Deze ritten rijden via Flahstraß net als een andere rit. In de middag rijdt in beide richtingen een rit via Wurm Kirche.
- In de vakanties rijdt in de ochtendspits één rit van Geilenkirchen Bahnhof naar Linden Bahnhof.
Route
Halte | ||
Geilenkirchen, Bahnhof | ||
Geilenkirchen, Evangelische Kirche | ||
Geilenkirchen, Süggerath Oberdorf | ||
Geilenkirchen, Süggerath Kirche | ||
Geilenkirchen, Süggerath Unterdorf | ||
Geilenkirchen, Abzweigung Müllendorf | ||
Geilenkirchen, Würm Kirche | ||
Geilenkirchen, Würm Prummerner Weg | ||
Geilenkirchen, Beeck Kreuz | ||
Geilenkirchen, Beeck Unterdorf | ||
Geilenkirchen, Beeck Kreuz | ||
Geilenkirchen, Würm Prummerner Weg | ||
Geilenkirchen, Abzweigung Beeck | ||
Geilenkirchen, Leiffarth Sparkasse | ||
Geilenkirchen, Honsdorf | ||
Geilenkirchen, Flahstraß | ||
Geilenkirchen, Honsdorf | ||
Geilenkirchen, Lindern Bahnhof |
Geschiedenis
Op 12 december 2021 kwam het traject tussen Lindern en Linnich te vervallen, dit traject werd overgenomen door lijn 493. Tegelijkertijd werd de dienstregeling uitgedund. Zo vervielen met uitzondering van één rit in de ochtendspits alle ritten in de vakanties en buiten de vakanties vervielen ook ritten tussen 9:00 en 12:00 uur. Na 14:00 uur vervielen alle ritten richting Geilenkirchen en ook enkele verdichtingsritten vervielen. Ook werd de route in Beeck aangepast. Hierbij verviel de halte Beeck Thelensgracht en werd de halte Beeck Unterdorf in de route opgenomen. Als laatste werden de scholierenroutes van de ochtendspitsritten aangepast.
Op 11 december 2022 werd het aantal ritten dat via Wurm Kirche ging rijden gewijzigd. In de middag ging een rit richting Geilenkirchen via Wurm Kirche rijden. Tegelijkertijd kwam in de middag een rit van Geilenkirchen Bahnhof via Wurm Kirche naar Flahstraß te vervallen en ging de andere rit van Geilenkirchen Bahnhof via Wurm Kirche naar Flahstraß voortaan doorrijden naar Lindern Bahnhof waarbij niet langer via Wurm Kirche en Leiffarth Sparkasse werd gereden. Ook een andere versterkingsrit richting Lindern ging rond het middaguur via Flahstraß rijden. Tevens werd de halte Müllendorf hernoemd in Abzweigung Müllendorf.