Lijn 2 Heerlen Ziekenhuis - Hoensbroek Akerstraat/Emmaweg
Voormalige buslijn 2 | |
Vervoerder(s) | Hermes |
Concessie | Zuid-Limburg (2002-2006) |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Parkstad= |
Materieel | Den Oudsten B88, Den Oudsten Alliance, VDL Berkhof Ambassador |
Periode | ... t/m 9 december 2006 |
Opvolger(s) | 3, 5, 9 |
Frequenties
| |
Spits | 2x/uur |
Dal | 2x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Lijn 2 reed van Welten via Aarveld, station Heerlen en Heksenberg naar Hoensbroek.
Route
Halte | ||
Heerlen, Ziekenhuis | ||
Heerlen, Verpleegklinieken | ||
Heerlen, Tichelbeekstraat | ||
Heerlen, PC Welterhof | ||
Heerlen, Benzenrade | ||
Heerlen, Sterflat | ||
Heerlen, Oude Molenweg | ||
Heerlen, Benzenraderweg/Tichelbeekstraat | ||
Heerlen, Benzenraderweg 215/206 | ||
Heerlen, Benzenraderweg 159/172 | ||
Heerlen, Burgemeester Gijzelslaan | ||
Heerlen, Ruys de Beerenbroucklaan | ||
Heerlen, Akerstraat | ||
Heerlen, Stadsschouwburg | ||
Heerlen, Station | ||
Heerlen, Spoorsingel/Overweg | ||
Heerlen, Schandelermolenweg | ||
Heerlen, Schandelen/Kerk | ||
Heerlen, Boerhaavestraat | ||
Heerlen, Heksenberg/Kerk | ||
Heerlen, Schaapskooiweg | ||
Heerlen, Anjelierstraat/Gaardstraat | ||
Heerlen, Anjelierstraat/Rozestraat | ||
Heerlen, Schrieversheideweg | ||
Heerlen, W. Barentszweg/Kampstraat | ||
Heerlen, W. Barentszweg/Bejaardencentrum | ||
Hoensbroek, Stanleystraat | ||
Hoensbroek, Akerstraat/Demstraat | ||
Hoensbroek, Akerstraat/Emmaweg |
Geschiedenis
Het is onbekend wanneer deze lijn is ontstaan.
Op 9 januari 2005 werd de frequentie op zondagochtend tot 11:30 teruggebracht naar 1x/uur vanwege de matige bezetting.
Per 10 december 2006 ging een nieuwe concessie Zuid-Limburg van start, die ontstaan was door samenvoeging van de drie bestaande concessies in Zuid-Limburg. Deze was gewonnen door nieuwkomer Veolia Transport.
Deze lijn werd opgenoemde datum opgeheven en vervangen door diverse andere buslijnen. Tussen Heerlen Ziekenhuis, de Heesberg en station Heerlen ging voortaan de nieuwe lijn 9 rijden en tussen Heerlen en Hoensbroek gingen de lijnen 3 en 5 een basisdienst rijden; eerstgenoemde lijn via het Beersdal en Passart en laatstgenoemde lijn via Heerlerheide en het Emmacollege.