Lijn 46 Valkenburg Station - Voerendaal Station
Voormalige belbuslijn 46 | |
Vervoerder(s) | Veolia Transport |
Concessie | Zuid-Limburg (2007-2016) |
Lijnsoort | Belbus |
Materieel | Mercedes-Benz Sprinter |
Periode | 24 juni 2007 t/m 10 december 2016 |
Voorganger(s) | 41 |
Opvolger(s) | 419 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | 1x/uur |
Lijn 46 reed van Valkenburg via Klimmen, Ransdaal, Ubachsberg en Kunrade naar Voerendaal.
Route
Halte | ||
Valkenburg, Station | ||
Valkenburg, Emmaberg | ||
Klimmen, Klimmenderstraat/Overheek | ||
Walem, Walem | ||
Termaar, Manersheide | ||
Ransdaal, Station | ||
Ransdaal, Dorpsplein | ||
Colmont, Colmonterweg | ||
Ubachsberg, Oude Schoolstraat | ||
Ubachsberg, Weg naar Winthagen | ||
Kunrade, Kunderlinde | ||
Voerendaal, Hogeweg/Lindeweg | ||
Voerendaal, Looierstraat | ||
Voerendaal, Hoolstraat | ||
Voerendaal, Station |
Geschiedenis
Na aanhoudende klachten over het geheel nieuwe lijnennet, werd per 24 juni 2007 andermaal een nieuwe dienstregeling uitgebracht. De voormalige lijn 41 werd vernummerd naar lijn 46. De route en dienstregeling bleven ongewijzigd, het vrijgekomen lijnnummer 41 kon vervolgens worden toegekend aan de verbinding tussen Sittard, Heerlen en Gulpen.
Op 31 augustus 2014 werd in Voerendaal een nieuwe halte Looierstraat in gebruik genomen ter hoogte van het Winkelcentrum.
Op 11 december 2016 ging de volgende concessie Limburg van start, die nu de volledige provincie besloeg. Na het debacle met Abellio werd de concessie aan de tweede winnaar gegund: Arriva. Het lijnennet van Veolia Transport werd hierbij flink aangepast, waarbij het visgraatmodel de basis voor het lijnennet vormt.
Deze lijn werd toen opgeheven, voor Colmont kwam een OV-Shuttle. Walem raakte zijn verbinding per openbaar vervoer kwijt, en voor de andere dorpen kan men gebruik maken, van overige buslijnen.