Lijn SB56 Siegburg Bahnhof - Much Marienfeld Kirche
Voormalige snelbuslijn SB56 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | RSVG |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City Solaris Urbino Mercedes-Benz Citaro Iveco Crossway |
Periode | ... t/m 17 augustus 2021 |
Opvolger(s) | 576, SB56 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 0-2x/uur (deels belbus) |
Dal (vakantie) | 0-1x/uur (deels belbus) |
Avond (werkdagen) | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zaterdagavond | 1x/2 uur |
Zondag | 0-1x/2 uur (belbus) |
Zondagavond | reed niet |
Lijn SB56 reed van Siegburg Stadtmitte via Siegburg Stallberg, Siegburg Schreck, Lohmar Pohlhausen, Lohmar Krahwinkel, Neunkirchen-Seelscheid Seelscheid, Much Markelsbach, Much Ortsmitte en Much Wersch naar Much Marienfeld.
Dienstregeling
- Doordeweeks werd in de spitsuren standaard 1x/uur de gehele route gereden en op zaterdag werd de gehele route 1x/2 uur gereden.
- In de ochtendspits werd tot 3x/uur gereden van Marienfeld Kirche naar Much Rathaus. Daarnaast werd in de ochtendspits en tussen circa 12:00 en 16:00 uur de frequentie op enkele momenten verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur over het gehele traject of alleen op een deel van het traject. Enkele ritten reden hierbij van of naar Much Schulzentrum.
- Doordeweeks tussen circa 8:00 en 13:00 uur en op zondag de gehele dag werd alleen tussen Seelscheid Post en Marienfeld Kirche gereden als belbus.
Route
Halte | ||
Siegburg, Bahnhof | ||
Siegburg, Markt | ||
Siegburg, Stadthalle | ||
Siegburg, Zum Hohen Ufer | ||
Siegburg, Heinrichstraße | ||
Siegburg, Cecilienstraße | ||
Siegburg, AOK | ||
Siegburg, Holzgasse | ||
Siegburg, Schwimmbad | ||
Siegburg, Zeithstraße | ||
Siegburg, Franzhäuschen | ||
Siegburg, Schreck | ||
Lohmar, Hochhausen | ||
Lohmar, Winkel Abzweig | ||
Lohmar, Pohlhausen | ||
Lohmar, Krahwinkel B56 | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Heister | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Unterste Zeith | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Oberste Zeith | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Seelscheid Post | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Leienkreuz | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Talstraße | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Oberheister | ||
Much, Bitzen | ||
Much, Pillenhof | ||
Much, Markelsbach | ||
Much, Scheid | ||
Much, Krahm | ||
Much, Schulzentrum | ||
Much, Post | ||
Much, Rathaus | ||
Much, Schwimmbad | ||
Much, Wersch | ||
Much, Marienfeld Post | ||
Much, Marienfeld Kirche |
Geschiedenis
Op 29 augustus 2018 kwamen de scholierenritten via Hausermühle en Hillesheim naar Herchenrath te vervallen. Deze ritten werden geïntegreerd in lijn 593.
Halte | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Oberste Zeith | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Talstraße | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Hausermühler Straße | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Hausermühle | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Gutmühle | ||
Neunkirchen-Seelscheid, Steinermühle | ||
Much, Hillesheim | ||
Much, Herchenrath |
Op 9 december 2018 vervielen alle late ritten van maandag tot en met vrijdag en op zondag. Tevens werd ook in de vakanties tussen 13:00 en 15:00 uur de reguliere dienstregeling vanaf Siegburg gereden. Als laatste kwamen alle scholierenritten via Birk te vervallen.
Halte | ||
Lohmar, Kapellenstraße | ||
Lohmar, Albach | ||
Lohmar, Inger | ||
Lohmar, Zum Friedenskreuz | ||
Lohmar, Birk Kirche | ||
Lohmar, Marienhöhe |
Op 13 december 2020 werd in de middag buiten de vakanties rond 14:30 uur een nieuwe verdichtingsrit van Marienfelde naar Siegburg aan de dienstregeling toegevoegd net zoals een extra late rit in de ochtendspits van Marienfelde naar Siegburg. In de vakanties werd rond 13:00 uur een nieuwe vroege rit van Siegburg naar Marienfelde ingelegd.
Op 18 augustus 2021 werd de dienstregeling fors uitgebreid en de route versneld. Van maandag tot en met zaterdag wordt 2x/uur gereden tussen Siegburg en Much en op zondag en in de avonduren 1x/uur. De bediening van Marienfeld werd voortaan verzorgd door de nieuw vormgegeven lijn 576 die door het opwaarderen van lijn SB56 niet langer tussen Siegburg en Much hoefde te gaan rijden.