Lijn 9 Münster, Franz-Marc-Weg - Von-Humboldt-Straße
Buslijn 9 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Stadtwerke Münster |
Verkeersverbond | WT |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Münster |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro G MAN Lion's City G Solaris Urbino G |
Rijdt sinds | 10 oktober 2016 |
Voorganger(s) | 9, 16 |
Frequenties
| |
Spits | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond (werkdagen) | 3x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 3x/uur |
Zaterdagavond | 3x/uur (tot 21:00) |
Zondag | 1-2x/uur |
Zondagavond | 2x/uur (tot 21:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 9 rijdt van Münster Hiltrup via Preußenstadion, Hauptbahnhof, Stadtmitte Technologiepark, Wilkinghege en Kinderhaus naar Sprakel.
Dienstregeling
- In de brede spitsuren wordt 3x/uur gereden tussen Kinderhaus en Sprakel. Tijdens de doordeweekse avonduren wordt dit traject 1x/uur bediend. Op overige tijdsperiodes wordt dit traject niet bediend.
- Op zondag wordt na circa 12:00 uur de frequentie verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.
Route
Halte | ||
Münster, Franz-Marc-Weg | ||
Münster, Adolf-Wentrup-Weg | ||
Münster, Emil-Nolde-Weg | ||
Münster, Paul-Klee-Weg | ||
Münster, Rubensstraße | ||
Münster, Loddenweg | ||
Münster, Ringstraße | ||
Münster, Glasuritstraße | ||
Münster, Marktallee | ||
Münster, Hiltrup Schulzentraße/Stadthalle | ||
Münster, An der Alten Kirche | ||
Münster, Herz-Jesu-Krankenhaus | ||
Münster, Merkureck | ||
Münster, Westfalenstraße | ||
Münster, Vennheideweg | ||
Münster, Alte Reitbahn | ||
Münster, P+R Preußenstadion | ||
Münster, Düesbergweg | ||
Münster, Königsweg | ||
Münster, Metzer Straße | ||
Münster, Alter Schützenhof | ||
Münster, Sankt-Joseph-Kirche | ||
Münster, Goebenstraße | ||
Münster, Ludgeriplatz | ||
Münster, Hauptbahnhof | ||
Münster, Eisenbahnstraße | ||
Münster, Altstadt/Bült | ||
Münster, Prinzipalmarkt | ||
Münster, Domplatz | ||
Münster, Picasso-Museum/Rothenburg | ||
Münster, Aegidiimarkt/LWL-Museum | ||
Münster, Krummer Timpen | ||
Münster, Schlossplatz | ||
Münster, Neutor/Schlossplatz Nord | ||
Münster, Steinfurter Straße | ||
Münster, Kanonierplatz | ||
Münster, Dreifaltigkeitskirche | ||
Münster, Orléans-Ring | ||
Münster, Leonardo-Campus | ||
Münster, Technologiepark | ||
Münster, Kortenbrede | ||
Münster, Abzweig Wilkinghege | ||
Münster, Wilkinghege | ||
Münster, Helmholtzweg | ||
Münster, Hasenbusch | ||
Münster, Eimermacherweg | ||
Münster, Idenbrockplatz | ||
Münster, Kinderhaus Schulzentrum | ||
Münster, Von-Humboldt-Straße | ||
Münster, Rektoratsweg | ||
Münster, Kristiansandstraße | ||
Münster, Pastorsesch | ||
Münster, Am Max-Klemens-Kanal | ||
Münster, Am Knapp | ||
Münster, Ashölterweg | ||
Münster, Abzweig Sprakel | ||
Münster, Schlusenweg | ||
Münster, Sprakel Mitte | ||
Münster, Nienberger Straße | ||
Münster, Sprakel Bahnhof |
Geschiedenis
Op 10 oktober 2016 werd de gehele stadsdienst van Münster opnieuw opgezet. De nieuwe lijn 9 ontstond door het samenvoegen van verschillende trajecten, namelijk het traject van de voormalige lijn 9 tussen het Hauptbahnhof en het Hiltrup en het traject van de voormalige lijn 16 tussen het Hauptbahnhof en Sprakel. Echter, werd het gedeelte tussen Kinderhaus en Sprakel alleen nog in de brede spitsuren bediend. Daarnaast was er tussen het Hauptbahnhof en het Technologiepark een routewijzing.
Op 8 januari 2018 werd de halte P+R Sprakel hernoemd in Abzweig Sprakel.
Op 29 april 2019 werd de halte Neutor hernoemd in Neutor/Schlossplatz Nord.
Op 27 april 2020 werd de dienstregeling gewijzigd. Het traject tussen Kinderhaus en Sprakel werd ook doordeweeks in de avonduren bediend met een frequentie van 1x/uur.
Op 12 april 2021 kwamen de belbusritten van en naar de halte Lärchenweg te vervallen.
Halte | ||
Münster, Lärchenweg | ||
Münster, Heckenweg | ||
Münster, Ringstraße |