Lijn 494 Geilenkirchen, Bahnhof - Lindern Bahnhof (2019)
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 19 dec 2020 om 21:35
Voormalige buslijn 494 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | DB Rheinlandbussub |
Verkeersverbond | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City Mercedes-Benz Citaro Setra S 415 NF |
Periode | ... t/m 31 december 2019 |
Opvolger(s) | 494 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/(2) uur |
Dal | 1x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/(2 à 3) uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | reed niet |
Zondag | reed niet |
Lijn 494 reed van Geilenkirchen Stadtmitte via Süggerath, Müllendorf, Würm, Beeck en Leiffarth naar Lindern.
Dienstregeling
- Enkele ritten rond de schooltijden reden via of naar Flahstraß en Kraudorf. Deze plaatsen konden op verschillende manieren bediend worden. Tevens reed er in beide richtingen één scholierenrit via Würm Kirche.
- In de ochtendspits werd 1x/2 uur van Geilenkirchen Bahnhof naar Lindern Bahnhof gereden. In de omgekeerde richting en in de middagspits werd 1x/uur gereden. In de middagspits reed een enkele extra rit vanaf Geilenkirchen Bahnhof.
- In de vakanties vielen tussen circa 12:00 en 14:00 uur gaten van meerdere uren in de dienstregeling. De ritten via Würm Kirche reden dan niet.
Route
Halte | ||
Geilenkirchen, Bahnhof | ||
Geilenkirchen, Evangelische Kirche | ||
Geilenkirchen, Süggerath Oberdorf | ||
Geilenkirchen, Süggerath Kirche | ||
Geilenkirchen, Süggerath Unterdorf | ||
Geilenkirchen, Müllendorf | ||
Geilenkirchen, Müllendorf Wurmbrücke | ||
Geilenkirchen, Kogenbroich | ||
Geilenkirchen, Nirm | ||
Geilenkirchen, Kraudorf | ||
Geilenkirchen, Nirm | ||
Geilenkirchen, Kogenbroich | ||
Geilenkirchen, Müllendorf Wurmbrücke | ||
Geilenkirchen, Würm Prummerner Weg | ||
Geilenkirchen, Würm Kirche | ||
Geilenkirchen, Beeck Kreuz | ||
Geilenkirchen, Beeck Unterdorf | ||
Geilenkirchen, Abzweigung Beeck | ||
Geilenkirchen, Leiffarth Sparkasse | ||
Geilenkirchen, Honsdorf | ||
Geilenkirchen, Flahstraß | ||
Geilenkirchen, Honsdorf | ||
Geilenkirchen, Lindern Bahnhof | ||
Geilenkirchen, Honsdorf | ||
Geilenkirchen, Flahstraß |
Geschiedenis
Op 10 december 2017 vervielen alle ritten op zaterdag. Deze ritten reden met een frequentie van 1x/2 uur.
Op 1 januari 2020 werd de exploitatie overgenomen door West, dit ging ten koste van DB Rheinlandbus. Nieuw was dat de route werd doorgetrokken van Lindern naar Linnich. De dienstregeling werd sterk vereenvoudigd door het wegvallen van de routevariant via Kraudorf. Tevens kwamen tijdens de vakanties de ritten naar onder andere Flahstraß te vervallen en werd een regelmatige uursdienst ingevoerd.