Lijn 475 Heinsberg Busbahnhof - Selfkant Tüddern Apotheke
Buslijn 475 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Westsub |
Verkeersverbond | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City Solaris Urbino Iveco Crossway MAN NL 223 |
Rijdt sinds | 1 januari 2020 |
Voorganger(s) | 436, 474, 475 |
Frequenties
| |
Spits | 1-3x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/uur |
Dal | 1-2x/uur |
Dal (vakantie) | 1x/uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 475 rijdt van Heinsberg Stadtmitte via Heinsberg Lieck, Heinsberg Kirchhoven, Waldfeucht Haaren, Waldfeucht Obspringen, Waldfeucht Brüggelchen, Waldfeucht Mitte, Waldfeucht Bocket, Gangelt Breberen, Selfkant Saeffelen, Selfkant Höngen, Selfkant Havert, Selfkant Schalbruch, Selfkant Isenbruch en Selfkant Millen naar Selfkant Tüddern.
Dienstregeling
- In de middag rijden vijf ritten vanaf de halte Agentur für Arbeit en in de ochtendspits rijden twee ritten naar deze halte waarbij de halte Haaren Abzweigung Schabroich wordt bediend. In de ochtendspits rijdt één rit naar Oberbruch Schulzentrum en in de middag rijden drie ritten vanaf Oberbruch Schulzentrum. In beide richtingen rijdt één rit rechtstreeks tussen Lieck en Unterbruch Peters. Tevens rijdt in de middagspits een rit van Oberbruch Parkstraße naar Waldfeucht Markt waarbij direct naar Haaren wordt gereden. Deze ritten rijden niet in de vakanties.
- In de ochtendspits rijden enkele extra ritten van Waldfeucht Markt naar Heinsberg en in middaguren rijden enkele ritten in de omgekeerde richting.
- Buiten de vakanties rijden de ritten tussen circa 9:00 en 12:00 uur en de laatste ritten in de middag net als alle ritten tijdens de vakanties via Tüddern Am Höfgen in plaats van via Isenbruch.
Route
Halte | ||
Heinsberg, Oberbruch Schulzentrum | ||
Heinsberg, Oberbruch Parkstraße | ||
Heinsberg, Oberbruch Altstadt | ||
Heinsberg, Unterbruch Küpper | ||
Heinsberg, Unterbruch Alte Schmiede | ||
Heinsberg, Unterbruch Kirchpfad | ||
Heinsberg, Unterbruch Kirche | ||
Heinsberg, Unterbruch Peters | ||
Heinsberg, Unterbrucher Straße | ||
Heinsberg, Agentur für Arbeit | ||
Heinsberg, Kreishaus | ||
Heinsberg, Industriestraße | ||
Heinsberg, Busbahnhof | ||
Heinsberg, Ostpromenade | ||
Heinsberg, Agentur für Arbeit | ||
Heinsberg, AOK | ||
Heinsberg, Westpromenade | ||
Heinsberg, Liecker Straße | ||
Heinsberg, Lieck | ||
Heinsberg, Kirchhoven Schley | ||
Heinsberg, Kirchhoven Kirche | ||
Heinsberg, Kirchhoven Schuttorf | ||
Heinsberg, Kirchhoven Lümbach | ||
Heinsberg, Vinn | ||
Waldfeucht, Haaren Driesch | ||
Waldfeucht, Neuhaaren | ||
Waldfeucht, Haaren Soperich | ||
Waldfeucht, Haaren Pölert | ||
Waldfeucht, Haaren Alte Schule | ||
Waldfeucht, Haaren Abzweigung Obspringen | ||
Waldfeucht, Haaren Abzweigung Schabroich | ||
Waldfeucht, Wasserwerk | ||
Waldfeucht, Obspringen Marktplatz | ||
Waldfeucht, Brüggelchen | ||
Waldfeucht, Auf dem Wall | ||
Waldfeucht, Markt | ||
Waldfeucht, Auf dem Wall | ||
Waldfeucht, Markt | ||
Waldfeucht, Bocketer Weg | ||
Waldfeucht, Einkaufszentrum | ||
Waldfeucht, Dampfmühle | ||
Waldfeucht, Bocket Schulstraße | ||
Waldfeucht, Bocket Mitte | ||
Waldfeucht, Breberer Kreuz | ||
Gangelt, Abzweigung Nachbarheid | ||
Gangelt, Breberen Bredburplatz | ||
Selfkant, Saeffelen Kirche | ||
Selfkant, Saeffelen Altes Zollamt | ||
Selfkant, Heilder | ||
Selfkant, Höngen Schule | ||
Selfkant, Höngen Molkerei | ||
Selfkant, Stein | ||
Selfkant, Lind | ||
Selfkant, Havert Kirche | ||
Selfkant, Schalbruch | ||
Selfkant, Isenbruch | ||
Selfkant, Isenbruch Rodebachaue | ||
Selfkant, Millen | ||
Selfkant, Höngen Zehntweg | ||
Selfkant, Tüddern Am Höfgen | ||
Selfkant, Tüddern Nahversorgung | ||
Selfkant, Tüddern Apotheke |
Geschiedenis
Op 1 januari 2020 werd de exploitatie overgenomen door West, dit ging ten koste van DB Rheinlandbus. Nieuw was dat de route vanaf Waldfeucht naar Höngen en Tüddern werd verlengd. Hiermee werd een gedeelte van de diensten van de lijnen 436 en 474 overgenomen. De routevariant via Braunsrath en Schöndorf werd voortaan verzorgd door lijn 474.
Op 13 december 2020 werd de route tussen 9:00 en 12:00 uur, aan het einde van de middag en in de vakanties versneld. Tussen Höngen en Tüddern werd op deze tijden een versnelde route gereden waarmee Havert en Isenbruch niet langer werden bediend. Tevens werd in de middag een rit van Oberbruch Parkstraße naar Waldfeucht aan de dienstregeling toegevoegd. Deze rit reed tussen Unterbruch en Haaren een versnelde route.