Lijn 501 Siegburg Bahnhof - Niederkassel Lülsdorf Nord
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 10 nov 2020 om 20:24
Voormalige buslijn 501 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | RSVG, KVB |
Verkeersverbond | VRS |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Volvo 7900 A Hybrid MAN Lion's City (G) Solaris Urbino (G) Mercedes-Benz Citaro (G) Iveco Crossway |
Periode | ... t/m 27 augustus 2019 |
Opvolger(s) | 501, SB55 |
Frequenties
| |
Spits | 3-6x/uur |
Dal | 3-5x/uur |
Dal (vakantie) | 3x/uur |
Avond (werkdagen) | 1-3x/uur |
Avond (weekend) | 1-2x/uur |
Nacht | 0-1x/uur (vr-za) |
Zaterdag | 2-4x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Lijn 501 reed van Siegburg Stadtmitte via Troisdorf Stadtmitte, Troisdorf Oberlar, Troisdorf Sieglar, Troisdorf Eschmar, Troisdorf Bergheim, Niederkassel Mondorf, Niederkassel Rheidt, Niederkassel Stadtmitte en Niederkassel Ranzel naar Niederkassel Lülsdorf.
Dienstregeling
- Doordeweeks overdag werd 3x/uur de gehele route gereden. In de ochtendspits werd 3x/uur extra gereden van Rheidt Unterführung naar Siegburg Bahnhof en van Lülsdorf Kirche/Sieglar RSVG richting Lülsdorf Nord. In de middagspits werd 3x/uur extra gereden van Lülsdorf Nord naar Lülsdorf Kirche. Daarnaast reden er verschillende scholierenritten op korte trajecten waarbij in de meeste gevallen van of naar Sieglar Schulzentrum of Bergeracker werd gereden.
- De halte Lülsdorf Schulzentrum werd alleen doordeweeks overdag bediend.
- Op zaterdag werd de gehele route 2x/uur gereden. Tussen Lülsdorf Kirche en Lülsdorf Nord werd de frequentie overdag verhoogd naar 4x/uur.
- In de avonduren werd 2x/uur gereden van Siegburg Bahnhof naar Rheidt Unterführung en 1x/uur van Rheidt Unterführung naar Lülsdorf Nord. In de omgekeerde richting werd doordeweeks tot ongeveer 21:00 uur nog 3x/uur gereden, in het weekend was dat 2x/uur. Na 21:00 uur waren er enkele korte ritten van Lülsdorf Nord naar Lülsdorf Kirche die zorgden voor een frequentie van 2x/uur op dit traject.
- In de nachten van vrijdag op zaterdag en van zaterdag op zondag werd 1x/uur gereden van Siegburg naar Lülsdorf Kirche en van Lülsdorf Kirche naar Mondorf Realschule.
Route
Halte | ||
Siegburg, Bahnhof | ||
Siegburg, Markt | ||
Siegburg, Stadthalle | ||
Siegburg, Zum Hohen Ufer | ||
Siegburg, Heinrichstraße | ||
Siegburg, Kaiserstraße | ||
Siegburg, Waldstraße | ||
Siegburg, Ernststraße | ||
Siegburg, Kaserne | ||
Siegburg, Brückberg | ||
Troisdorf, Aggerbrücke | ||
Troisdorf, Altenforst | ||
Troisdorf, Elsenplatz | ||
Troisdorf, Ursulaplatz | ||
Troisdorf, Kuttgasse | ||
Troisdorf, Bahnhof | ||
Troisdorf, Wilhelmstraße | ||
Troisdorf, Rathaus | ||
Troisdorf, Lindlaustraße | ||
Troisdorf, Landgrafenstraße | ||
Troisdorf, Feuerwache | ||
Troisdorf, Leostraße | ||
Troisdorf, Sieglar RSVG | ||
Troisdorf, Rathausstraße/Kreisel | ||
Troisdorf, Sieglar Schulzentrum | ||
Troisdorf, Bergeracker | ||
Troisdorf, Feuerwache | ||
Troisdorf, Leostraße | ||
Troisdorf, Sieglar RSVG | ||
Troisdorf, Rathausstraße | ||
Troisdorf, Rathausstraße/Kreisel | ||
Troisdorf, Flachtenstraße/Krankenhaus | ||
Troisdorf, Im Kirchtal | ||
Troisdorf, Eschmar Kirche | ||
Troisdorf, Bergheimer Straße | ||
Troisdorf, Müllekoven | ||
Troisdorf, Bergheim Friedhof | ||
Troisdorf, Bergheim Kirche | ||
Troisdorf, Bergheim Grundschule | ||
Troisdorf, Bergheim Industriegebiet | ||
Niederkassel, Rosenthalstraße | ||
Niederkassel, Ahrstraße | ||
Niederkassel, Mondorf Beckergasse | ||
Niederkassel, Mondorf Realschule | ||
Niederkassel, An der Enggasse | ||
Niederkassel, Pastor-Ibach-Straße | ||
Niederkassel, Rheidt Markt | ||
Niederkassel, Rheidt Unterführung | ||
Niederkassel, Rheidt Nord | ||
Niederkassel, Spicher Straße | ||
Niederkassel, Evangelische Kirche | ||
Niederkassel, Rathausplatz | ||
Niederkassel, Bergstraße | ||
Niederkassel, Waldstraße | ||
Niederkassel, Sonnenberger Weg | ||
Niederkassel, Ranzel Schule | ||
Niederkassel, Lülsdorf Schulzentrum | ||
Niederkassel, Lülsdorf Hallenbad | ||
Niederkassel, Lülsdorf Kirche | ||
Niederkassel, Uhlandstraße | ||
Niederkassel, Lülsdorf Nord | ||
Reed verder als lijn 164 naar Köln Wahn S-Bahnhof |
Geschiedenis
Op 28 augustus 2019 werd de koppeling in Lülsdorf met lijn 164 overgenomen door lijn SB55. Het eindpunt in Lülsdorf kwam hierdoor te liggen bij de Stahlenstraße. Tevens werd op zondag niet langer tussen Rheidt en Lülsdorf gereden.