Lijn 2 Münster, Alte Sternwarte - Mauritz-Mitte
Buslijn 2 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Stadtwerke Münster |
Verkeersverbond | WT |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Münster |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro MAN Lion's City |
Rijdt sinds | 10 oktober 2016 |
Voorganger(s) | 2, 3, 4, 7 |
Frequenties
| |
Spits | 3x/uur |
Dal | 3x/uur |
Avond (werkdagen) | 3x/uur (tot 21:00) |
Zaterdag | 3x/uur |
Zaterdagavond | 3x/uur (tot 21:00) |
Zondag | 1-2x/uur |
Zondagavond | 2x/uur (tot 21:00) |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 2 rijdt van Münster Alte Sternwarte via Coesfelder Kreuz, Aaseestadt, Stadtmitte, Hauptbahnhof en Mauritz Nord naar Handorf.
Dienstregeling
- In de brede spitsuren wordt gereden tussen de haltes Danziger Freiheit en Handorf Kaserne, dit wordt gedaan met een frequentie van 3x/uur.
- De rest van week (buiten de spits) wordt 3x/uur gereden tussen de haltes Alte Sternwarte en Danziger Freiheit.
- Op zondag wordt na 12:00 uur de frequentie verhoogd van 1x/uur naar 2x/uur.
Route
Halte | ||
Münster, Alte Sternwarte | ||
Münster, Horstmarer Landweg | ||
Münster, Rudolf-Harbig-Weg | ||
Münster, Corrensstraße | ||
Münster, Mendelstraße | ||
Münster, Wilhelm-Klemm-Straße | ||
Münster, P+R Coesfelder Kreuz | ||
Münster, Domagkstraße | ||
Münster, Franz-Hitze-Haus | ||
Münster, Torminbrücke | ||
Münster, Platz der Weißen Rose | ||
Münster, Offenbergstraße | ||
Münster, Jugendgästehaus Aasee | ||
Münster, Scharnhorststraße | ||
Münster, Körnerstraße | ||
Münster, Bismarckallee | ||
Münster, Schützenstraße | ||
Münster, Aegidiimarkt/LWL-Museum | ||
Münster, Picasso-Museum | ||
Münster, Königsstraße | ||
Münster, Ludgeriplatz | ||
Münster, Domplatz | ||
Münster, Klemensstraße | ||
Münster, Raphaelsklinik | ||
Münster, Engelenschanze | ||
Münster, Hauptbahnhof | ||
Münster, Eisenbahnstraße | ||
Münster, Zumsandestraße | ||
Münster, Hohenzollernring/Finanzgericht | ||
Münster, Dechaneistraße | ||
Münster, Albertstraße | ||
Münster, Danziger Freiheit | ||
Münster, Emsstraße | ||
Münster, Pulverschuppen | ||
Münster, Sankt Mauritz | ||
Münster, Pleistermühlenweg | ||
Münster, Alter Mühlenweg | ||
Münster, Handorf Gartenzentrum | ||
Münster, Hobbeltstraße | ||
Münster, Kötterstraße | ||
Münster, Handorf Mitte | ||
Münster, Kirschgarten | ||
Münster, Am Hof zur Linde | ||
Münster, Middelfeld | ||
Münster, Drei Eichen | ||
Münster, Dorbaum | ||
Münster, In der Stroth | ||
Münster, Lützowstraße | ||
Münster, Handorf Kaserne |
Geschiedenis
Op 10 oktober 2016 werd de gehele stadsdienst van Münster opnieuw opgezet. De nieuwe lijn 2 ontstond op die datum door het samenvoegen van twee verschillende trajecten, namelijk het traject van de voormalige lijn 2 tussen het Hauptbahnhof en Handorf en het traject van de voormalige lijnen 3 en 4 tussen het Hauptbahnhof en Alte Sternwarte. Tussen Mauritz en Handorf werd niet meer gereden buiten de spitsuren, aangezien de nieuwe lijn 4 ook van en naar Handorf ging rijden. Daarnaast ging lijn 2 ook rijden van en naar de nieuwe halte Oderstraße, waarbij ook de haltes Pötterhoek en Kärntner Straße van de oude lijn 7 werden bediend.
Op 29 april 2019 vervielen tijdens de spitsuren de korte ritten tussen het Hauptbahnhof en de Oderstraße.
Op 27 april 2020 verviel het traject tussen de haltes Danziger Freiheit en Oderstraße in zijn geheel. Voorheen werd dit traject van maandag tot en met zaterdag buiten de spitsuren 1x/uur bediend. Tevens werd de halte Haus Münsterland hernoemd in Lützowstraße.
Halte | ||
Münster, Danziger Freiheit | ||
Münster, Elbestraße | ||
Münster, Kärntner Straße | ||
Münster, Pötterhoek | ||
Münster, Ruhrstraße | ||
Münster, Weserstraße | ||
Münster, Oderstraße |