Lijn 78 Hoogvliet, Hoogvliet Metro - Zalmplaat
Voormalige buslijn 78 | |
Vervoerder(s) | RET |
Concessie | Rotterdam stadsvervoer |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Hoogvliet |
Materieel | Den Oudsten Alliance |
Periode | 13 december 2009 t/m 10 december 2011 |
Voorganger(s) | 78 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Dal | 4x/uur |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 3x/uur |
Zondag | 3x/uur |
Lijn 78 reed van metrostation Hoogvliet een lus door de wijken Oudeland, Westpunt en Zalmplaat
Route
Halte | ||
Hoogvliet, Metro | ||
Hoogvliet, Karvelsedijk | ||
Hoogvliet, Laning | ||
Hoogvliet, Toscalaan | ||
Hoogvliet, Fideliolaan | ||
Hoogvliet, Troubadourlaan | ||
Hoogvliet, Parelvissersstraat | ||
Hoogvliet, Oude Wal | ||
Hoogvliet, Pieter Stastokweg | ||
Hoogvliet, Alsemstraat | ||
Hoogvliet, Wijnruitstraat | ||
Hoogvliet, Tijmweg | ||
Hoogvliet, Sprong | ||
Hoogvliet, Holwinde | ||
Hoogvliet, Endenhout | ||
Hoogvliet, Metro | ||
Hoogvliet, Pending | ||
Hoogvliet, Bovensim | ||
Hoogvliet, In de Fuik | ||
Hoogvliet, Stolpmand | ||
Hoogvliet, Botreep | ||
Hoogvliet, Bongweg |
Geschiedenis
Op 13 december 2009 werd het lijnennet in Hoogvliet en de Albrandswaard geherstructureerd. De route van lijn 78 werd op deze datum vrijwel geheel omgedraaid en wordt voortaan in beide richtingen gereden in plaats van twee lusroutes. Het korte traject tussen het metrostation en Zalmplaat via de Boomgaardshoek kwam te vervallen vanwege de geringere bezetting. Voortaan wordt in Zalmplaat een kleine lusroute gereden, om vervolgens via Westpunt en Oudeland weer terug te rijden. Daarnaast werd de frequentie op zaterdag verlaagd naar 3x per uur.