Lijn SB83 Mönchengladbach Hauptbahnhof - Niederkrüchten Elmpt Deutsches Zollamt
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 29 mrt 2020 om 15:10
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Snelbuslijn SB83 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | NEW MöBus |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Mercedes-Benz Citaro (G) Solaris Urbino (G) |
Rijdt sinds | 5 maart 2007 |
Voorganger(s) | SB83 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/uur |
Dal | 1x/uur |
Avond | 1x/uur (tot 20:00) |
Zaterdag | 1x/uur |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn SB83 rijdt van Mönchengladbach Hauptbahnhof via Mönchengladbach Hardt, Schwalmtal Waldniel en Niederkrüchten Mitte naar Niederkrüchten Elmpt.
Dienstregeling
- In de spitsrichting rijden enkele ritten tussen Waldniel Schulzentrum en Niederkruchten Lindbruch. Deze ritten rijden niet in de vakantieperioden.
Route
Halte | ||
Mönchengladbach, Hauptbahnhof/Europaplatz | ||
Mönchengladbach, Bismarckplatz | ||
Mönchengladbach, Waldnieler Straße | ||
Mönchengladbach, Waldhausen Kirche | ||
Mönchengladbach, Hardt Markt | ||
Schwalmtal, Waldnieler Heide | ||
Schwalmtal, Waldniel Kirche | ||
Schwalmtal, Industriestraße | ||
Schwalmtal, Waldniel Schulzentrum | ||
Niederkrüchten, Lüttelforster Mühle | ||
Niederkrüchten, Silverbeek | ||
Niederkrüchten, Lindbruch | ||
Niederkrüchten, Abzweig Boscherhausen | ||
Niederkrüchten, Heinrichsstraße | ||
Niederkrüchten, An der Wae | ||
Niederkrüchten, Nollesweg | ||
Niederkrüchten, Elmpt Deutsches Zollamt |
Geschiedenis
Op 5 maart 2007 werd de route ingekort tot de halte Elmpt Deutsches Zollamt . Eerder was lijn 15 tussen Roermond en de grens al opgeheven. Daardoor was er geen noodzaak meer om tot de grens te rijden.
Op 16 juli 2017 werd de eerste fase van het nieuwe OV-netwerk van Mönchengladbach in uitvoering gebracht. Lijn SB83 ging voortaan ook de halte Hardt Markt bedienen.