Lijn 236 Düren Kaiserplatz - Merzenich Schule
Versie door Regenmaker (overleg | bijdragen) op 5 mrt 2020 om 11:11
Let op! Deze pagina over niet-Nederlands openbaar vervoer is mogelijk niet actueel. Raadpleeg de website van de vervoerder voor de meest recente informatie.
Buslijn 236 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Rurtalbussub |
Verkeersverbond | AVV |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | MAN Lion's City (G) Mercedes-Benz Citaro (G) Van Hool AG300 |
Frequenties
| |
Spits | 1-2x/uur |
Spits (vakantie) | 1x/(2) uur |
Dal | 1x/(2 à 4) uur |
Avond | rijdt niet |
Zaterdag | rijdt niet |
Zondag | rijdt niet |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 236 rijdt van Düren Stadtmitte via Düren Birkesdorf, Niederzier Huchem-Stammeln, Niederzier Oberzier, Niederzier Mitte, Niederzier Ellen en Düren Arnoldsweiler naar Merzenich Mitte.
Dienstregeling
- Doordeweeks wordt ongeveer 1x/2 uur de gehele route gereden. In de spitsuren wordt de frequentie meestal verhoogd naar 1x/uur. Tussen circa 8:00 en 12:00 uur valt een gat van vier uur in de dienstregeling tussen Niederzier Mitte en Merzenich Schule. De laatste ritten in de middagspits rijden ook niet tussen Niederzier Mitte en Merzenich Schule.
- Rond schooltijden zijn er verschillende extra ritten die zorgen dat de frequentie wordt verhoogd naar 1x/uur en in de ochtendspits wordt soms voor een korte periode vaker gereden. Zo rijdt in de ochtendspits één rit vanaf Oberzier Dorfplatz zonder te stoppen naar Ellen Streffenweg en rijdt één rit in beide richtingen via Niederzier Weihberg. In de middag rijdt één scholierenrit via Im Großen Tal en rijden drie ritten via de halte Niederzier Weihberg.
- Een gedeelte van de ritten rijdt niet tussen Düren Kaiserplatz en Düren Bahnhof/ZOB.
Route
Halte | ||
Düren, Kaiserplatz | ||
Düren, StadtCenter | ||
Düren, Bahnhof/ZOB | ||
Düren, Karlstraße | ||
Düren, Realschule Bretzelnweg | ||
Düren, Walzmühle | ||
Düren, Birkesdorf Berta Timmermann Straße | ||
Düren, Birkesdorf Amt | ||
Düren, Birkesdorf Weidenpesch | ||
Düren, Birkesdorf Abzweigung Hoven | ||
Düren, Birkesdorf Nordstraße/B56 | ||
Niederzier, Huchem-Stammeln Rurbenden | ||
Niederzier, Huchem-Stammeln Apotheke | ||
Niederzier, Huchem-Stammeln Stammelner Straße | ||
Niederzier, Huchem-Stammeln Schwarzer Weg | ||
Niederzier, Huchem-Stammeln Bahnhof | ||
Niederzier, Huchem-Stammeln Post | ||
Niederzier, Huchem-Stammeln Oberzierer Straße | ||
Niederzier, Oberzier Kirchstraße | ||
Niederzier, Oberzier Dorfplatz | ||
Niederzier, Schulzentrum | ||
Niederzier, Sophienhof | ||
Niederzier, Weiherhof | ||
Niederzier, Apotheke | ||
Niederzier, Mitte | ||
Niederzier, Weihberg | ||
Niederzier, Mitte | ||
Niederzier, Apotheke | ||
Niederzier, Weiherhof | ||
Niederzier, Alte Post | ||
Niederzier, Ellen Reitweg | ||
Niederzier, Ellen Streffenweg | ||
Düren, Arnoldsweiler Neusser Straße | ||
Düren, Arnoldsweiler Mitte | ||
Düren, Arnoldsweiler Bürgewaldstraße | ||
↑ | Düren, Im Großen Tal | |
Düren, Arnoldsweiler Bürgewaldstraße | ||
Düren, Arnoldsweiler Mitte | ||
Düren, Arnoldsweiler Rather Straße | ||
Merzenich, Haus Rath | ||
Merzenich, Abzweigung Merzenich | ||
Merzenich, Auf der Heide | ||
Merzenich, Poolplatz | ||
Merzenich, Schule |
Geschiedenis
Op 9 december 2018 werd de halte Niederzier Auestraße opgeheven.
Op 1 januari 2020 ging het nieuwe lijnennet in de Kreis Düren van start. Hierbij werd het volledige lijnennet overgenomen door de Rurtalbus ten koste van de DKB en DB Rheinlandbus. Op lijn 236 bleven de wijzigingen beperkt. Wel werd een enkele scholierenrit tussen Niederzier en Merzenich overgeheveld naar lijn 235. Tevens werd de halte Heide L264 hernoemd in Auf der Heide en de halte Birkesdorf Autohaus in Birkesdorf Nordstraße/B56.