Lijn 789 Düsseldorf Am Falder - Monheim Heerweg
Buslijn 789 in Duitsland | |
Vervoerder(s) | Rheinbahn, BSM |
Verkeersverbond | VRR |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Solaris Urbino G MAN Lion's City (G) Mercedes-Benz Citaro VDL Citea |
Rijdt sinds | 8 januari 2017 |
Voorganger(s) | 789, 795 |
Frequenties
| |
Spits | 1-6x/uur |
Dal | 1-3x/uur |
Avond (werkdagen) | 0-3x/uur |
Nacht | 0-1x/uur (zo-do, tot 2:00) |
Zaterdag | 1-3x/uur |
Zaterdagavond | 0-3x/uur |
Zondag | 1-2x/uur |
Zondagavond | 0-2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 789 rijdt van Düsseldorf Itter via Holthausen, Benrath, Garath, Düsseldorf Hellerhof, Monheim Baumberg en Monheim Busbahnhof naar Monheim Heerweg.
Dienstregeling
- In de spitsuren wordt 3x/uur extra gereden tussen de Eichsfelder Straße en het Rheinpark.
- Van maandag tot en met zaterdag overdag wordt 1x/uur gereden tussen Am Falder en Holthausen en 3x/uur tussen Holthausen en Monheim. Een enkele rit in de spits zorgt ervoor dat er 2x/uur wordt gereden tussen Am Falder en Holthausen.
- Op zondag wordt 1x/uur gereden tussen Am Falder en Holthausen en 2x/uur tussen Holthausen en Monheim.
- Van maandag tot en met zaterdag wordt tot 21:00 uur 3x/uur gereden. Na 21:00 uur en op zondagavond wordt 2x/uur gereden. De gehele avond wordt alleen tussen Holthausen en Monheim gereden.
- Van zondag- tot en met donderdagnacht wordt tot ongeveer 2:00 uur 1x/uur gereden tussen Düsseldorf Eichsfelder Straße en Monheim Heerweg.
Route
Halte | ||
Düsseldorf, Am Falder | ||
Düsseldorf, Marconistraße | ||
Düsseldorf, Itter Friedhof Osteingang | ||
Düsseldorf, Kaldenberger Straße | ||
Düsseldorf, Holthausen | ||
Düsseldorf, Adolf Klarenbach Straße | ||
Düsseldorf, Niederheid | ||
Düsseldorf, Niederheider Straße | ||
Düsseldorf, Henkelstraße | ||
Düsseldorf, Paul Thomas Straße | ||
Düsseldorf, Walzwerkstraße | ||
Düsseldorf, Reisholz Pfeiler | ||
Düsseldorf, Briedestraße | ||
Düsseldorf, Nürnberger Straße | ||
Düsseldorf, Wimpfener Straße | ||
Düsseldorf, Benrodestraße | ||
Düsseldorf, Benrath Rathaus | ||
Düsseldorf, Erich Müller Straße | ||
Düsseldorf, Urdenbacher Allee | ||
Düsseldorf, Benrath S-Bahnhof | ||
Düsseldorf, Regerstraße | ||
Düsseldorf, Orangerie | ||
Düsseldorf, Haydnstraße | ||
Düsseldorf, Neßlerstraße | ||
Düsseldorf, Kammerrathsfeldstraße | ||
Düsseldorf, Sodenstraße | ||
Düsseldorf, Rostocker Straße | ||
Düsseldorf, Garath S-Bahnhof Westseite | ||
Düsseldorf, Reinhold Schneider Straße | ||
Düsseldorf, Garather Kirchweg | ||
Düsseldorf, Dresdener Straße | ||
Düsseldorf, Eichsfelder Straße | ||
Düsseldorf, Hellerhof S-Bahnhof | ||
Düsseldorf, Rudolf Breitscheid Straße | ||
Düsseldorf, Paul Löbe Straße | ||
Monheim, Stauffenbergstraße | ||
Monheim, Holzweg | ||
Monheim, Hegelstraße | ||
Monheim, Kantstraße | ||
Monheim, Fröbelstraße | ||
Monheim, Deichstraße | ||
Monheim, Baumberg Kirche | ||
Monheim, Griesstraße | ||
Monheim, Am Kielsgraben | ||
Monheim, Rheinpark | ||
Monheim, Comfort Hotel/Deusser Haus | ||
Monheim, Steinstraße | ||
Monheim, Kirchstraße | ||
Monheim, Busbahnhof | ||
Monheim, Markt | ||
Monheim, Kulturzentrum | ||
Monheim, Heerweg |
Geschiedenis
Op 8 januari 2017 werd de dienstregeling in de stad Monheim geheel opnieuw opgezet. Hieraan ten grondslag lag de OV-visie van de Kreis Mettmann die de plannen samen met de stad Monheim am Rhein en de vervoerder Bahnen der Stadt Monheim tot uiting bracht. Lijn 789 ging vanaf het Busbahnhof rijden naar het nieuwe eindpunt Heerweg in plaats van Mona Mare. Verder nam deze lijn de ritten tussen de Eichsfelder Straße en de Griesstraße van lijn 795 over.
Op 1 februari 2017 kwamen er in de ochtendspits extra ritten te rijden tussen Düsseldorf Eichsfelder Straße en Monheim Rheinpark in een twintigminutendienst. Deze ritten gingen via de Schlegelstraße rijden.
Op 29 augustus 2018 werd de dienstregeling uitgebreid. De frequentie op zaterdag werd tussen 9:00 en 21:00 uur verhoogd van 2x/uur naar 3x/uur. Daarnaast werd er van zondag- tot en met donderdagnacht tussen Langenfeld S-Bahnhof en Monheim Heerweg tot ongeveer 2:00 uur doorgereden en kwam de routevariant via de Schlegelstraße voor de spitsritten te vervallen.
Op 6 januari 2019 werd de dienstregeling opnieuw uitgebreid. In de ochtendspits gingen meer ritten van de Eichsfelder Straße naar het Rheinpark rijden. In de middagspits werden de extra spitsritten vanaf de Griesstraße doorgetrokken naar het Rheinpark en werd er voortaan ook van het Rheinpark naar de Eichsfelder Straße gereden. Hierdoor werd in de spitsuren tussen Hellerhof en het Rheinpark in beide richtingen altijd 6x/uur gereden.