Lijn 33 Wommels De Terp - Leeuwarden Autobusstation
Voormalige buslijn 33 | |
Vervoerder(s) | LAB, LABO, FRAM |
Regio | Zuidwest-Friesland |
Lijnsoort | Streekbus |
Materieel | Onbekend |
Periode | 8 november 1970 t/m 27 mei 1972 |
Voorganger(s) | 3 |
Opvolger(s) | 33 |
Frequenties
| |
Spits | 1x/dag |
Dal | 1x/2 uur |
Avond | reed niet |
Zaterdag | 1x/2 uur |
Zondag | 4x/dag |
Lijn 33 was een buslijn die reed tussen Wommels en Leeuwarden via Oosterend, Itens, Hennard, Schrins, Oosterlittens, Baard, Lions, Huins, Rewerd, Hoptille, Hijlaard, Jellum, Boksum, Deinum, Ritzumazijl en Marssum. Er waren enkele ritten die alleen tussen Oosterlittens en Leeuwarden reden. Op zondag was er in de ochtend een rit Oosterlittens naar Wommels en in de avond nog een rit van Wommels naar Oosterlittens.
Halte Niet alle haltes worden vermeld.
| ||
Wommels, De Terp | ||
Oosterend, Oosterend | ||
Itens, Kerk | ||
Hennaard, Hennaard | ||
Schrins, Schrins | ||
Oosterlittens, Plein | ||
Baard, Baard | ||
Lions, Lions | ||
Huins, Huins | ||
Rewerd, Rewerd | ||
Hoptille, Hoptille | ||
Hijlaard, Hijlaard | ||
Jellum, Jellum | ||
Boksum, Boksum | ||
Deinum, Station NS | ||
Ritsumazijl, Ritsumazijl | ||
Marssum, Marssum | ||
Leeuwarden, Westeinde | ||
Leeuwarden, Europaplein | ||
Leeuwarden, Frieslandhal | ||
Leeuwarden, Snekertrekweg | ||
Leeuwarden, Autobusstation |
Geschiedenis
Deze lijn werd eerder door de LAB gereden als lijn 3. In 1970 kreeg deze het lijnnummer 33. Op 28 mei 1972 werd de lijnvoering tussen Sneek, Wommels en Leeuwarden gewijzigd. Het traject Oosterlittens - Leeuwarden werd via de nieuwe provinciale weg gekoppeld aan het traject Sneek - Wieuwerd van de vroegere 34. Tussen Wommels en Oosterlittens verviel deze lijn. Tussen Wommels en Itens bleef lijn 35 rijden, maar de dorpen Hennaard en Schrins waren niet meer per bus bereikbaar.