Dienstregeling concessie Haaglanden Stad 2019
Mee bezig Aan dit artikel of deze sectie wordt de komende uren of dagen nog druk gewerkt. Klik op geschiedenis voor de laatste ontwikkelingen. Toelichting: Meltrain (overleg) 1 nov 2018 14:22 (CET) |
Dienstregeling 2019 van de concessie Haaglanden Stad loopt van 9 december 2018 t/m 7 december 2019.
Op deze pagina staan alleen de bussen van HTMbuzz, de wijzigingen voor de trams van HTM staan hier.
Lijnennet
Wijzigingen per 9 december 2018
Deze lijn wordt opgeheven. Het traject tussen Benoordenhout en Centraal Station wordt overgenomen door lijn 20 en het traject tussen Centraal Station en Rijswijk wordt overgenomen door lijn 22. De frequentie tussen station Rijswijk en De Schilp wordt buiten de spitsuren echter wel gehalveerd.
Daarnaast rijdt tijdens de spitsuren in de drukste richting lijn 29 tussen station Rijswijk en de halte Van Hoytemastraat (en verder naar de Oude Waalsdorperweg).
Wegens het geringe gebruik komen de haltes in de wijk Clingendael te vervallen. Als alternatief dienen de haltes van lijn 23 op de Van Alkemadelaan of de halte van lijn 90 langs de N44.
Deze nieuwe lijn neemt het traject van lijn 22 tussen het Centraal Station en Duinzigt over.
In het Statenkwartier wordt voortaan via het Gemeentemuseum gereden in plaats van via het World Forum.
Het traject tussen Duinzigt en het Centraal Station wordt overgenomen door lijn 20. Lijn 22 begint voortaan bij Rijswijk De schilp en rijdt dan via station Rijswijk en Station HS naar Centraal Station en via de bestaande route naar Duindorp.
Tussen station Rijswijk en Duindorp wordt overdag een kwartierdienst gereden; tussen De Schilp en station Rijswijk wordt tijdens de spitsuren een kwartierdienst gereden en daarbuiten een halfuurdienst.
Deze lijn wordt ingekort tot het traject Colijnplein - Scheveningen. Alleen van 1 mei t/m 31 augustus in de weekenden en dagelijks tijdens de zomervakantie wordt tussen 9:00 en 20:00 uur nog gereden tussen Kijkduin en het Colijnplein.
Daarnaast vervalt in Rijswijk de route door de Muziekbuurt.
Deze nieuwe lijn rijdt tijdens de spitsuren van station Mariahoeve via het Centraal Station, station HS en de Haagse Markt naar de halte Randveen. Onderweg wordt bij een beperkt aantal haltes gestopt.
Op deze lijn vinden diverse wijzigingen plaats: ten eerste wordt de lijn vanaf het Centraal Station via het World Forum verlengd naar het Zuiderstrandtheater. Het traject tussen het Zuiderstrand en het Centraal station wordt altijd gereden, terwijl tussen het Centraal Station en Voorburg als vanouds alleen tijdens de spitsuren wordt gereden.
Een andere wijziging is dat de route via station Laan van NOI vervalt: voortaan wordt in beide richtingen via de Binckhorst gereden.
Tot slot wordt deze lijn voortaan uitgevoerd met elektrische Citea's.
Deze nieuwe lijn is een combinatie van de spitsritten van de lijnen 18 en 22.
Tijdens de ochtendspits wordt elk kwartier naar de Oude Waalsdorperweg gereden en tijdens de middagspits wordt elk kwartier naar Rijswijk gereden.
Deze lijn gaat via Bezuidenhout rijden ter vervanging van lijn N2. Het traject tussen Buitenhof en Station HS vervalt en wordt overgenomen door lijn N3.