Lijn 8 Amersfoort, Centraal Station - Schuilenburg
Buslijn 8 | |
Vervoerder(s) | Syntus |
Concessie | Provincie Utrecht |
Lijnsoort | Stadsbus |
Stadsdienst | Amersfoort |
Materieel | Setra S 415 LE Business Rošero First VDL Citea |
Rijdt sinds | 12 december 2010 |
Voorganger(s) | 9, 10, 11, 12 |
Frequenties
| |
Spits | 4x/uur |
Spits (vakantie) | 2x/uur (zomer, kerst) |
Dal | 4x/uur |
Dal (vakantie) | 2x/uur (zomer, kerst) |
Avond | 2x/uur |
Zaterdag | 2x/uur |
Zondag | 2x/uur |
Vragen? Zie onze OV Vraagbaak |
---|
Lijn 8 rijdt van station Amersfoort via het Vermeerkwartier, Leusderkwartier en Randenbroek naar Schuilenburg.
Route
Halte | ||
Amersfoort, Centraal Station | ||
Amersfoort, Snouckaertlaan | ||
Amersfoort, Centrum | ||
Amersfoort, Zonnehof-West | ||
Amersfoort, Zonnehof-Oost | ||
Amersfoort, Van Stolbergpark | ||
Amersfoort, Daltonstraat | ||
Amersfoort, Everard Meysterweg | ||
Amersfoort, De Ganskuijl | ||
Amersfoort, Heiligenbergerweg | ||
Amersfoort, Euterpeplein | ||
Amersfoort, Juliettestraat | ||
Amersfoort, Fideliostraat | ||
Amersfoort, Weberstraat | ||
Amersfoort, Nabuccostraat | ||
Amersfoort, Schuilenburgerplein | ||
Amersfoort, Operaplein | ||
Geschiedenis
Op 12 december 2010 werd lijn 8 geïntroduceerd ter (gedeeltelijke) vervanging van de lijnen 9, 10, 11 en 12. Deze lijn ging 4x/uur rijden, via het Vermeer- en Leusderkwartier naar Randenbroek en reed vervolgens een lusroute door Schuilenburg.
Het trajectdeel van lijn 9 en 10 door het Bergkwartier, de zuidkant van het Leusderkwartier en Dorrestein werd overgenomen door de nieuwe lijn 9 en de bediening van de Vermeerstraat en Blekerssingel verviel.
Met ingang van 11 december 2016 nam Syntus het vervoer in de provincie Utrecht over. Lijn 8 bleef nagenoeg ongewijzigd, maar reed in de zomer- en kerstvakantie voortaan nog maar 2x/uur. Per 10 december 2017 werd op zaterdag nog maar 2x/uur gereden.